TEKİROVA YA HER ŞEYE RAĞMEN İMAR GELDİ

Kasım 16, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

TEKİROVA YA HER ŞEYE RAĞMEN İMAR GELDİ

Kasım ayı meclis toplantısında CHP’li meclis üyelerinin tamamı ve bir AK Partili meclis üyesinin ret oyuna rağmen oy çokluğu ile Tekirova’da imar planı uygulaması kabul edildi.

Kasım ayı Meclis toplantısında CHP’li meclis üyeleri İhsan Demirtaş, Mithat Adaletli, Hakan Yılmaz, Erdem Cesur ve AK Parti Meclis üyesi Fatih Derman’ın ret oyuna rağmen Tekirova’da imar planı uygulaması kabul edildi.

Tekirova Belediye Başkanı Yusuf Üras en kısa sürede imar planı hazırlığını Tekirova’lılara anlatmak için toplantı düzenleneceğini söyledi.

Tekirova Belediye Meclisi Kasım ayı olağan meclis toplantısını belediye meclis salonunda yaptı.

Kasım Ayı meclis toplantısı iki birleşimde yapıldı. İlk birleşime Meclis Başkanı Yusuf Üras,  meclis üyeleri Fatih Derman, Erkan Güngör, Arif Sinli, Abdullah Başkurt, Niyazi Küçükşahin, İhsan Demirtaş, Mithat Adaletli, Hakan Yılmaz ve Erdem Cesur katıldılar.

İmar planı ret oylarına rağmen kabul edildi

Tekirova sınırlarında yaklaşık 570 hektar alanda hazırlanmış olan 1/5000 ölçekli ilave revizyon nazım, 1/1000 ölçekli ilave revizyon uygulama imar planı ve bu planlara uygun olarak hazırlanmış olan 1/25000 ölçekli çevre düzeni plan değişikliği görüşüldü.

Tekirova’da imar planının uygulanması konusunda Meclis Başkanı Yusuf Üras, ve AK Partili Meclis Üyeleri Erkan Güngör, Arif Sinli, Niyazi Küçükşahin, Abdullah Başkurt kabul oyu kullanırken CHP’li Meclis üyeleri İhsan Demirtaş, Mithat Adaletli, Hakan Yılmaz, Erdem Cesur ve AK Partili Meclis Üyesi Fatih Derman red oyu kullandılar. Kabul ve red oyları eşit olduğundan Meclis Başkanı Yusuf  Üras’ ın  oyunun kabul yönünde olmasından dolayı oy çokluğu ile imar planı uygulaması kabul edildi ve onay için Kültür ve Turizm bakanlığına gönderilmesine karar verildi.

Bütçe ve gelir tarifesi ikinci birleşimde görüşüldü

Görüşmelerin uzaması nedeni toplantıya bir gün ara verildi. Meclis toplantısının ikinci birleşimine Meclis  Başkanı Yusuf Üras ,  AK Partili Meclis üyeleri Fatih Derman, Erkan Güngör, Arif Sinli, Niyazi Küçükşahin, Abdullah Başkurt ve CHP’li Meclis Üyesi İhsan Demirtaş katıldı. İhsan Demirtaş toplantı başlamadan önce izin isteyerek toplantı salondan ayrıldı. CHP’li  meclis üyelerinden Mithat Adaletli, Hakan Yılmaz ve Erdem Cesur ikinci birleşime katılmadılar.

Üras’tan halk adına sitem

CHP’li meclis üyelerinin ikinci birleşime katılmamaları  ile ilgili Meclis Başkanı Yusuf Üras “anlaşılıyor ki ikinci birleşime katılmayan meclis üyelerimizi sadece imar konusu ilgilendiriyor. Belediye Bütçesi ve gelirler tarifesi ilgilendirmiyor. Bu Meclis üyelerimizin vatandaşlarımızı temsilen görev yapma gibi bir düşünceleri yok ki devam eden meclis toplantılarına katılmadılar” dedi.

Yapılan ikinci birleşim toplantısında 2010 mali yılı gelir tarifesi ve Belediye Başkanlığı 2010, 2011, 2012  mali yılları bütçesi Meclis  Başkanı Yusuf Üras,  AK Partili meclis üyeleri Fatih Derman, Erkan Güngör, Arif Sinli, Niyazi Küçükşahin ve Abdullah Başkurt’un oyları ile  oy birliği ile kabul edildi.

BASIN SERVİSİ

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari