TEKİROVA’DA SEMA GÖSTERİLERİ DEVAM EDİYOR

Temmuz 25, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

TEKİROVA'DA SEMA GÖSTERİLERİ DEVAM EDİYOR

Tekirova belediyesi amfi tiyatrosunda sema gösterileri devam ediyor. Lal Sadabad Tasavvuf müziği topluluğu ve Longa Sanat tarafından  organize edilen sema gösterilerine özellikle turistler ilgi gösteriyor. Antalya Büyükşehir İsmail Baha Süralsan Konservatuarında eğitmen olarak görev yapan Tahir Çetin canlı müzik eşliğinde okuduğu ilahiler eşliğinde insanlar kendilerini  müziğin evrenselliğine bırakıyorlar. Daha sonra müziğin dinginliği ve ahengi ile semazenler gösterilerine devam ediyor.

İlki geçen hafta yapılan gösterilerin talep doğrultusunda her hafta yapılması planlanıyor.

Düzenlenen etkinlik ile yerli ve yabancı izleyicilere geleneksel kültür ve zenginliklerimizi tanıtabilmek ve gelecek kuşaklara aktarabilmek amaç ediniyor.

Her şey dahil sistemi ile otellerinden çıkmayan turistler gösteri sayesinde geldikleri yeri görebilme imkanı da buluyorlar.

Gösterinin her hafta devam etmesini arzulayan Tekirova Belediye Başkanı ve Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Alt Yapı İşletme Birliği(GATAB)  Başkanı Yusuf Üras şunları söyledi:

“ Bu tür organizasyonlar bizim kültürümüzü ve tarihi mirasımızı tanıtmak bakımından çok önemli. Ayrıca dışarı çıkan turistler bölgeyi de tanıma fırsatı buluyor. Bu gösterilerin devam etmesi için insanlarımızın daha fazla ilgi göstermesi ve sahip çıkması gerekiyor ki organizasyonu yapan firma devam ettirebilsin” dedi.

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari