TERCİHLERİMİZLE ETKİLEDİĞİMİZ KİŞİLERDEN SORUMLUYUZ (BİTİŞ ÇİZGİSİNE KADAR)

Eylül 27, 2009 tarihinde tarafından  
SOYDA_BAŞYAZI - HÜSEYİN SOYDABAŞ kategorisinde yayımlanmıştır.

TERCİHLERİMİZLE ETKİLEDİĞİMİZ KİŞİLERDEN SORUMLUYUZ (BİTİŞ ÇİZGİSİNE KADAR)

Bir cevap hakkımı kullanarak yazıma başlamak istiyorum. Saffet Yenigün, Gözcü Gazetesindeki köşesinde, “Benim yazılarımı köşelerine taşıyıp, ‘Milletin moralini bozuyor’ diyenlerin keyifleri beni ilgilendirmiyor. Ben gerçekleri yazmaya çalışıyorum… O nedenle bu kalem hiç yalakalık kokmadı” demiş.

Bu konuda kendisinin yazılarını köşeme taşıyan bir kişi olarak söylemek istediklerim şunlardır. Tabii ki bazı yazıları kullanacağım, bu yazını yazarken senin de benim yazımı kullandığın gibi. Köşe yazarları olarak senin benim malzemem bu yazılar ve icraatlardır. Seçilmiş, atanmış ve olayları yaşamış kişilerin yaptığı ve yapamadığı şeylerdir.

Kısacası; Yazdıklarınla benim köşeme misafir olmanın sebebi şudur. Anlayacağın gibi tane tane anlatayım.

“Yerel seçimleri ve akabinde seçilen başkanın dönemini bir maraton olarak değerlendirirsek, yarışacak kişilerin yapacağı yarışın ve başlama ile bitişi arasındaki zamanın değerlendirilmesinde, yarışçının ile antrenörlerinin hatta onu motive eden taraftarlarının sorumluluğu aynıdır.

Bu seçimlerde yarışçı olarak ortaya çıkan Mustafa Gül Bey, Gazeteniz Kemer Gözcü ve Ekibinin çalıştırıcılığında, partisi ve seçmenlerinin taraftarlığında başladığı yarışı birinci olarak tamamlamıştır.

Onu bu seçime hazırlayan ve yazılarınızla kitleleri etkileyen kişiler olarak şahsınız ve gazetenizin sorumluluğu önümüzdeki sezonun sonuna kadar sürecektir”

Mustafa Gül Beyin geçmiş dönem başkanlığı ile bu dönem başkanlığı arasında bir fark yoktur, yine kendinden emin adımlarla ve sadece kendisini sorumlu tutarak icraatları için kararlar vermekte ve uygulamaktadır.

“Önce kim kurtulacak” isimli yazınızda bahsettiğiniz Altın Nar Festivali ile ilgili bölüm çok manidardır. Şöyle diyorsunuz;

“Bakın size çok basit bir örnek vereceğim; Kemer Altın Nar Festivali’ni hepimiz yaşadık!

Bu festivalin giderinin 1 milyon TL’nin üzerinde olduğu konuşuluyor. Hatta artık biliniyor. Bu Festival Kemer’e ne olarak geri döndü? Turizm tanıtımında pay sahibi oldu mu? Peki, bu festivalden kim kazandı? Kazanan kimdi? Sorum gayet açık… Kim?”

Bunun cevabını bir ekip olarak siz vermelisiniz. Bizler biliyoruz ki bu Altın Nar Festivali sizin çalıştırıcılığınızda devam eden seçim maratonu sırasında Sayın Başkanın her konuşmasında geçen bir aktivite ve Kemer’in ihyasına denk tutulan bir kurtuluş reçetesiydi.

Bu reçete de o seçim süreci sırasında, sadece sizin gazetenizde allanıp pullanıp anlatılıyordu. Ve diğer seçim vaatleriyle birlikte bu seçimin kazanılmasına sebep oldu.

Tabii ki, oraya harcanan para ile bir Kongre ve Kültür Sarayı yapılsaydı iyi olabilirdi. Ama defa da yarışçısını terk eden veya yarışçısından beklediği çalıştırıcı ücretini alamadığı için başka yarışçılara göz kırpan bir antrenör olarak şöyle diyecektiniz.

“Bizi dinleyip Altın Nar Festivali’ni yapmadığı için başarısız olmaya mahkûm. O Kongre ve Kültür Sarayı’na harcanan para kim bilir kimin cebine gitti. Kazanan kimdi? Sorum gayet açık… Kim?”         

Bu soru, sizin kazanmadığınız durumlarda sıklıkla sorduğunuz bir soru. Onun için Kemer artık bu soruyu önemsemiyor inanın.

Ben gerçekleri yazmaya çalışıyorum… O nedenle bu kalem hiç yalakalık kokmadı” diyorsun ve kargalar gülüyor bu haline, hem de koro halinde.

Biliyorsun ki seçim zamanında içinde senin de benim de olduğumuz, birçok kimse, hatta hepimiz inanmadığımız davaları savunduk. Yani tabirinle yalakalık yaptık.

Ben ülke elden giderken “Kemer’in kurtuluşu için iktidar partisinin adayını seçin” kampanyasını yönettim.

Sizde bir dönem önce desteklediğim için bana kızdığınız partiyi ve onun adayını desteklediniz.

Hangimiz inanıyorduk davamıza. Hiç birimiz.

Ben senin olduğun yerde olmayı isterdim, sen benim olduğum yerde.

Ben senin olduğun yerde olsaydım ve seçmenin gözünde bu seçimin galibi ve sorumlusu olarak, seçilen başkanın Kemer’i daha iyi yönetmesi için katkılar koymaya bakardım.

Sen benim yerimde olsaydın… Daha duygusal davranırdın…

İnanın böyle olmasını istemezdim. Hatta, (hakkın olduğu için) aldığın ödüller dolayısı ile seni sık sık motive eden mailler atardım ve sen teşekkür ederdin. Unuttun mu? Ama bu satranç tahtasında yanlış taşı hareket ettirdiniz. Kemer’de “Kurtlar Vadisi” tefrikanız ters tepti. Hatta sizi Aydın Doğan ve Doğan gurubu ile özdeşleştirenler var ve haklı tarafları çok.

Nasıl AKP katıldığı ilk genel seçimleri, dış güçlerin desteğinin içerideki temsilcisi Doğan Gurubu ile halkın gözünü boyayarak kazandı ve sonra da bir takım menfaatlerin çakışması sonucu ters düştüyse, şimdi de sizin durumunuz ona benziyor.

Nasıl Doğan Gurubunun içine düştüğü bu duruma halk “Oh olsun” diyerek bir yerleri ile gülüyorsa, şimdi size de öyle gülünüyor.

Onun için sen abi sözü dinle ve “Milletin moralini bozma”

Biz bu belediyeye inanmak, ona güvenmek ve onunla başarmak istiyoruz.

Yoksa bu dönemde de başaramazsak Kemer için başka dönem yok.

Ve başaramazsak bu işin müsebbibi başta sizsiniz.

****************************************************************************** 

BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN BİR TALEBİM VAR.    (AMA BENİM Kİ HALK ADINA)

 Mail yolu ile sitemize ulaşan kişi şöyle yazıyor.

Sayın Hüseyin Soydabaş.

Kemer Antalya yolunu minibüsler ile gidip gelmek durumunda kalan bizler genelde minibüse Tıp Fakültesi civarında biniyoruz. Ekspres veya Beldibi Hattını kullanan bu araçlar Konyaaltı’nda ki bekleme noktalarına geldiğinde, daha önceden gelen ve beklemekte olan araç hareket ediyor ve biz yeni gelen araçta ta ki bir sonra otogardan hareket edip Yedi Mehmet karşısında ki bu durağa gelecek araca kadar burada bekliyoruz ve zaman kaybediyoruz.

İlgili Tur yöneticilerine bu durumu aktardık ama bir sonuca ulaşamadık. Daha önceden okuduğum bir haberinizde vatandaşın sorduğu bir soruyu gazeteniz aracılığıyla Kemer Belediyesi’ne sormuştunuz ve çok kısa zamanda cevap alarak sorunu çözmüş ve okuyucularınızı bilgilendirmiştiniz.

Lütfen bu konuda da bizlere yardımcı olunuz.

Adı Soyadı vs. (Maili bizde saklı, Kuzdere Mahallesinden)

Sayın Belediye Başkanım;

Bir okuyucunun sorununun halli için www.ekemer.com sitesine mail göndermesi beni çok mutlu etmiştir. Her ne kadar mailde “gazeteniz aracılığıyla” dese de bizi bu göreve layık görmesi çok güzel. İnşallah o okurumu gazetesine de kavuştururum.

Sevgili Başkanım,

Okuyucumun sorununu, kişisel kavramım olan  “Sorun=Çözüm” mantığı ile yerinde inceledim.

SORUN; Kemer’e gelmek için Otogardan veya Tıp Fakültesi civarından binen yolcular, minibüslerin ikinci bekleme noktası haline gelen Konyaaltı sahiline inen yolda bulunan ve Migros ile Yedi Mehmetler Restoranının arasında kalan bir noktada, yeni araç gelene kadar bekliyorlar.

Yani bu ikinci noktada bekleyen aracın hareket etmesi için, birinci hareket noktası olan otogardan hareket eden aracın gelmesi gerekiyor. Bu da biraz uzun bir zaman alıyor ve vatandaşın dakikaları boşa geçiyor. 

ÇÖZÜM; Otogardan hareket eden aracın ikinci noktaya gelene kadar bu güzergâh üzerindeki çeşitli duraklardan aldığı yolcuyu, bu ikinci hareket noktasında bekleyen araca vermesidir. Dolayısı ile otogardan gelen araçla, güzergâh üzerinde topladığı yolcuyu önündeki bekleyen araca aktaran minibüs bu defa beklemeye geçecek ve yine otogardan gelen yeni aracın topladığı yolcuları kendisine devretmesiyle döngü sürecektir.

 Okuyucumun ilgililere iletip sonuç alamadığı bildirdiği bir konuyu bu satırlar aracılığı ile sizlere iletmek, ilgili cevabınızı ve icraatınızı bu satırlar vasıtasıyla Kemer Halkı’na iletmek istiyorum.

Sevgi ve saygılarımla…

Hüseyin Soydabaş (Bu maille ilgili müracaatımız Kemer Belediyesi’nin ilgili mail adreslerine 27 Eylül 2009 Pazar 21:48:59 tarihinde yapılmıştır.)

info@ekemer.com

 • Netinial Internet

Yorumlar

“TERCİHLERİMİZLE ETKİLEDİĞİMİZ KİŞİLERDEN SORUMLUYUZ (BİTİŞ ÇİZGİSİNE KADAR)” adlı makaleye 8 yorum yapilmis
 1. Vatandaş dedi ki:

  Bizde bekliyoruz sorunun cevabını… İki ihtimallede sorunun cevabını alabileceğimizi bilmek güzel. 🙂

 2. Vatandaş dedi ki:

  Mutlu bey,…

  Bizde cevap için bekliyoruz. Sürekli bu başlığın takibindeyiz.

 3. seval dedi ki:

  kemer de kemer başka bişey düşündüğünüz yok. kemerin nesi varki geldik gördük. birbirinizi yemeye devam edin siz yaşasın bodrum.

 4. mutlu dedi ki:

  sayın soydabaş; altın nar festivalinin düzenlenmesi için çalışmalar ve görüşmeler yapmak için başkan sayın mustafa gül ile istanbula kemerden ilk defa kim gitmiştir ve bu festivalin iletişim ( yani basın ve magazin ) kısmı kimin tavsiyesiyle kime verilmiştir? lütfen bunu da sorarmısınız sayın saffet yenigün’e? eğer cevap veremezse köşenizden bana mesaj gönderin ben size cevabını vereceğim.
  bu arada küçük bir hatırlatma; gatab bu haftasonu yaklaşık 170 kişiyi işten çıkardı. bununla ilgili sayın gözcü ailesi ne gibi bir yayın politikası belirleyecek hep beraber izlesek olur mu? bakalım minimum 170*4= 680 kişiyi doğrudan ilgilendiren bu uygulamayı nasıl haber yapacaklar.
  saygılarımla…

 5. Hüseyin SOYDABAŞ dedi ki:

  Yazıma yorum yapan “Mutlu” rumuzlu okuyucum, yazılarıyla köşeme misafir olan Sayın Saffet Yenigün’e bir soru iletmemi söylüyor gönderdiği yorumu ile. İstiyorsa Saffet Bey cevap versin, yoksa “Mutlu” rumuzlu kişi cevabını zaten biliyormuş. Benden söylemesi. Yorum şöyle; (Cevabınızı gazeteniz sütunlarında da verebilirsiniz)

  “Sayın Soydabaş; altın nar festivalinin düzenlenmesi için çalışmalar ve görüşmeler yapmak için başkan sayın mustafa gül ile istanbula kemerden ilk defa kim gitmiştir ve bu festivalin iletişim ( yani basın ve magazin ) kısmı kimin tavsiyesiyle kime verilmiştir? lütfen bunu da sorarmısınız sayın saffet yenigün’e? eğer cevap veremezse köşenizden bana mesaj gönderin ben size cevabını vereceğim.
  bu arada küçük bir hatırlatma; gatab bu haftasonu yaklaşık 170 kişiyi işten çıkardı. bununla ilgili sayın gözcü ailesi ne gibi bir yayın politikası belirleyecek hep beraber izlesek olur mu? bakalım minimum 170*4= 680 kişiyi doğrudan ilgilendiren bu uygulamayı nasıl haber yapacaklar”
  saygılarımla…

  Mutluyum, mutlusun, mutlu…

 6. SAFFFET YENİGÜN'ÜN CEVABI dedi ki:

  BU YAZIYA “MUTLU” RUMUZLU BİR OKURUMUZUN YAPTIĞI YORUMLA İLGİLİ OLARAK GÖZCÜ GAZETESİNDEN SAFFET YENİGÜN’DEN CEVAP HAKKI TALEP ETMİŞTİM. sAĞOLSUN BENİ KIRMAMIŞ VE KÖŞESİNDE YAZDIĞI YAZI İLE AŞAĞIDAKİ CEVABİ GÖNDERMİŞ. BİZDE AYNEN YAYIMLIYORUZ. (ekemer İÇİN GÖZCÜ GAZETESİ AİLESİ BİR BÜTÜNDÜR.BENİM KÖŞEMDE YOK DEMEK YETMEZ. GÖZCÜ’DE VARSA HEPSİNİ BAĞLAR) SAYGILARIMLA VE MUTLU RUMUZLU OKUYUCUMUN CEVAPLAMASI DİLEĞİYLE… Hüseyin SOYDABAŞ

  İŞTE SAFFET YENİGÜN’ÜN YAZISI

  “”Geçtiğimiz gün yazdığım köşe yazısı ile ilgili garip bir laf çıkmış!
  Eleştirdiğim Festivalle benim de ilişkim varmış…
  Festivalin basın ayağını ben tavsiye etmişim!
  Vay be!
  Yalanın bini bin para!
  Utanmaz, arlanmaz bunlar…

  Sorumluluğum varmış…
  Gül’ü destekleyen yazılar kaleme almışım!
  Daha önce yazmıştım!
  Yeniden yazıyorum;
  “Köşe yazılarımın tamamını elden geçirin…
  Hepsi internet arşivimizde…
  Bulamadıklarınız yada ulaşamadıklarınızı Kemer Hilmiye Serin İlçe Halk Kütüphanesi’nde bulacaksınız”
  10 yıllık döneminde Hasan Şeker’i…
  Seçim döneminde Mustafa Gül’ü…
  Övmüş müyüm?
  Tabirleri ile yalakalık kokan bir yazı kaleme almış mıyım!
  Araştırın-bulun!

  Köşe yazımı bulamazsınız…
  Yine söylüyorum; “Benim kalemim hiçbir zaman yalakalık kokmadı”
  Köşesinde kendini yalaka ilan edenleri de bu halk iyi tanıyor…””

 7. mutlu dedi ki:

  selamlar herkese.
  sayın soydabaş; söz verdiğim gibi daha önce sorduğum soruları açıklamak bana düştü galiba… neyse sorun değil. sevgili yenigün köşesinde sorduğum soruları üzerine alınmış gözüküyor ve cevap buna göre cevap veriyor. ben sorumda “altın nar festivalinin düzenlenmesi için çalışmalar ve görüşmeler yapmak için başkan sayın mustafa gül ile istanbula kemerden ilk defa kim gitmiştir ve bu festivalin iletişim ( yani basın ve magazin ) kısmı kimin tavsiyesiyle kime verilmiştir?” demiştim. sevgili saffet yenigün neden üzerine alındı da cevap verme ihtiyacı duydu bilemiyorum ama işin doğrusu şu:
  sayın GÜL’ün altın nar festivalini düzenlemek için ilk defa istanbula beraber gittiği kişi sayın Ahmet Turan YENİGÜN dür. yani saffet yenigünün babası. sayın ahmet turan yenigün, sayın mustafa gül’e Magazin Gazetecileri Derneği geleneksel ödül töreni gecesinde ödül verilmesini ve ödül almasını sağlamıştır. bunun karşılığında da yakın arkadaşı, Magazin Gazetecileri derneği eski başkanı ve halen yönetim kurulu üyesi olan sayın Nurettin SOYDAN’ı altın nar festivalinin basın ve tanıtım bölümünün sorumluluğuna belli bir rakam karşılığında getirtmiştir. sayın Ahmet Turan YENİGÜN bu arabuluculuk dolayısıyla bir maddi karşılık aldı mı yada ilerleyen süreçlerde bu ilişkinin sayesinde almayı düşündü mü bilemiyorum. onu da kendisine veya mahdumuna sormak lazım.
  böylece buradan şu anlaşılıyor; sayın YENİGÜN ailesi altın nar festivali bütçesinden kendilerine yeterince pay alamadıkları için bunca haberi yapmaktadırlar. ama şapka düştü kel göründü. sayın YENİGÜN alilesinin sahibi olduğu internet sitesindeki köşe yazılarını incelediğimiz zaman bunu rahatlıkla görebiliriz. “Kurtlar Vadisi Kemer” yazı dizisinden önceki sayın saffet yenigün’ün köşe yazılarının okunma sayıları ile sonraki okunma sayıları kendilerinin kemer halkı gözünde düştüklerini durumu ortaya koymaktadır. bunu şuna da bağlayabilmeleri mümkündür: “sitemiz yeni ve köşe yazarlarımızın olduğu bölümü okuyucularımız tam olarak göremiyor.” peki soralım o zaman sitenizin yeni halinden sonra yazarlarınızın olduğu bölümü sitenizde kaç değişik bölüme koydunuz? nafile… dediğim gibi “şapka düştü kel göründü” sayın yenigün ailesine buradan bir tavsiyem var. kemer 1 tane semih yetiyor. lütfen semihleşmeyin.
  sayın soydabaş bir diğer sorum da şuydu; “gatab bu haftasonu yaklaşık 170 kişiyi işten çıkardı. bununla ilgili sayın gözcü ailesi ne gibi bir yayın politikası belirleyecek hep beraber izlesek olur mu? bakalım minimum 170*4= 680 kişiyi doğrudan ilgilendiren bu uygulamayı nasıl haber yapacaklar?”
  ben köşelerinde veya haberlerinde bu sorumla ilgili bir cevap göremedim. ya siz?
  yoksa bu 680 kişi umurlarında mı değil?
  saygılarımla…
  Not: kemer halkından yada sizin tarafınızdan ( yada sayın yenigün ailesi tarafından) merak edilen başkaca konular var ise duyduğum yada bildiğim kadarıyla anlatmaya çalışırım.

 8. Akdenizli dedi ki:

  Mutlu lakaplı yalancı! Bunu iyi oku.
  Yalancısın. Başından sonuna kadar. Sana bu yalanı kim anlattı bilmiyorum. Ben bu insanların ekmeğini yedim! Size dilerseniz cep telefonumu da verecem. Konuşalım. Ahmet Yenigün’ün Altın nar festivali ile hiç bir bağı bulunmamıştır. Bunu festival komistesine sor. Başkanın kendisine sor. Bu konuda yalan söyleyen Şerefsizdir.
  Siz bu yalanı ortaya attıysanız ve ıspatlayamazsanız ki ıspatlamayı bir tarafa bırakın, eğer uyduruyorsanız şerefsizsiniz!

  Doğrusu şudur; Ahmet Yenigün, festivalin birinci gününe kadar görüşmediği Nurettin Soydan’la festivalin birinci günü barışmıştır. O güne kadar görüşmüyorlardı. Evet eski dostlardır ama uzun bir süredir aralarında yaşanan bir sorun nedeniyle görüşmüyorlardı. Bunu MGD’de, bu iki ismin ortak tanıdıklarından ve şimdiki başkanından da teyit edersiniz.

  Bak mutlu!
  Bir de maddi karşılıktan bahsediyorsun onu da kanıtlayamazsan en büyük şerefsizsin. Sorun Mustafa Gül’e; kendisine Ahmet Yenigün mü aracı olmuş. ama gerçeği söylesin. bu konularda yalan söyleyen şerefsizdir!

  Ahmet Yenigün, Mustafa Gül’e seçim öncesi destek olmuştur! Gül’ün kara kaşı kara gözü için değil. Kemer’deki diğer insanlar gibi, Şeker’in iktidarının son bulması için. Destek vermiştir. Ama karşılıksız. Aylarca o gazetede hiç bir bedel almadan Gül’ün ücretsiz reklamını yapmıştır. Son dönemini MHP’lilerden öğerenebilirsiniz. Eğer karşılık beklemek istese, bunu seçimden sonra beklerdi. Bunu anlamamak için salak olmak lazım. Adamlar beş ay değil, on ay beklerdi mevzu para olsaydı.

  Seçim bitti. Gül kazandı. Bakın, yalnızca Kemer Gözcü gazetesi değil, Gül’e oy verenlerin kaç tanesi yanında kaldı. Babasının mevlut töreninde kaç kişi vardı? Gül’ün son olarak Belediye Düğün salonunda düzenlediği sanatçılı organizasyona kaç kişi katılmış. Neden bunu haber yapmadı Gül’ün yandaş medyası. Hangi gazetede çıktı bu konser. Çünkü katılım, binlerce fark atan bir başkana yakışmayacak kadar az sayıdaydı.

  Doğruyu yazın! Yürekli olun!

  (Bu arada Mutlu GATAB soruna da ben yanıt vereyim! Bu sorunun yanıtını Kemer’de, GATAB’ı öyle yada böyle tanıyan herkes biliyor. GATAB her yaz sezonu sonrası ortalama 150-200 işçi çıkarır. Yaz başında geri alır. Bunu yaz bi kenara. Bir dahaki sene aklında olsun!)

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari