TSK, İRTİCA BELGESİ VE TARAF GAZETESİ (BELGELER ARTIK BU MERKEZE SIZIYOR)

Ekim 29, 2009 tarihinde tarafından  
ÜSTAD'IN KALEMİNDEN - BURHAN ÖZBEY kategorisinde yayımlanmıştır.

TSK, İRTİCA BELGESİ VE TARAF GAZETESİ (BELGELER ARTIK BU MERKEZE SIZIYOR)

“BELGELER ARTIK BU MERKEZE SIZIYOR

Sahiplik yapısı tartışılıyor.

Bu parayı nereden bulduğu tartışılıyor.

Zarar etmesine rağmen transfer yapabilmesi, ayakta kalabilmesi tartışılıyor ya…

X

Ben Taraf gazetesinin sonunda neden çıkarıldığını anladım.

Artık bir belge sızdırılacağı zaman, Taraf gazetesi kullanılıyor.

Bu sayede de psikolojik harbe katkıda bulunuluyor.

Bunun bir anlamı olamaz. Görmüyor musunuz, Türkiye’de ‘taraflar’ iyice ortaya çıktı artık.

X

Bir kesim kendinden olmayana karşı ağır bir yıpratma politikası uyguluyor.

Bütün kurumların içi boşaltılmaya çalışılıyor, itibarsızlaştırıyor.

Türk ordusu, Cumhuriyet Savcıları bundan nasibini alıyor.

Ve bütün bu savaş Taraf gazetesi üzerinden yürüyor.

X

Çünkü artık diğer gazetelerin bir inandırıcılığı kalmadı.

Herhangi bir dezenformasyon yapılacağı zaman veya bir kuruma karşı saldırı başlayacağında Yeni Şafak, Star, Zaman gibi hükümet bültenlerini kullanmak savaş taktikçilerinin işine gelmiyor.

Yandaş basın fazlasıyla hükümete angaje olduğu için inandırıcılığı kalmadı.

X

Taraf’ın hesabı çok açık aslında: Türkiye’de askere karşı kaos yaratmak, toplumu germek ve dünyaya Türk silahlı Kuvvetleri’ni baskıcı olarak göstermek.

Planın amacı belli: Türkiye’de kurucu ideolojiyi yıkmak, yeni bir Cumhuriyet ilan edip bu ülkeyi bağımsız duruşundan sıyırmak. Amerika ve İsrail’in ortak çıkarlarına hizmet eden, Kürdistan’ın kurulmasına izin veren, Büyük Ortadoğu Projesi’ne karşı çıkmayacak bir Türkiye yaratmak.

Laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin yerini Türkiye Ilımlı İslam Cumhuriyeti’nin alması…”

( “Bunları Kimse Yazamazdı” – Oray eğin – Güncel Yay.  Haz. -2009 – Sayfa: 162 – 166)

X

Yukarıda ki açıklamalardan sonra gelelim “Taraf” gazetesinin 27 Ekim tarihli sayısının birinci sayfadan, “TSK” da hazırlandığı iddia edilen, “AKP”yi ve “Gülen”i bitirme plânı” konusunda verdiği haberlere:

“Taraf ‘Kağıt parçası’nı belge yapan mektubun eklerini yayınlıyor…”

“AKP orduyu dinlemiyor”,  “Cuntayı açığa al”

“Evet imha ettik. İhbar mektubunu yazan subayın ‘Belgeler, Karargâh’ta imha edildi’ sözlerini terhis olan bir erin doğruladığı ortaya çıktı.”

X

“Akşam gazetesi” köşe yazarı “Oray Eğin”in, “Bunları Kimse Yazamazdı” adlı kitabında ki kimi bölümleri yukarıda okudunuz. Değerlendirmeyi sizlere bırakıyoruz…

Yargıya ulaşmış son derece gizli kalması gereken belgeler, her ne hikmetse (!) önce yine bu gazetede yani “TARAF”ta, sonra “YANDAŞ” denilen öbür gazetelerde yayınlanıyor…

Bu satırların yazarı; devlette 25 yıl savcılık, hakimlik benzeri bir görevde hizmette bulunmuştur. “Müfettişlik…” Çeyrek asır süreyle görevimiz gereği yaptığımız soruşturmaların tamamında,  “tek bir gizli belge dışarıya sızdırılmamıştır.” Zaten sızdırılması da mümkün değildi…

Türkiye genelinde ayni görevi yapan öbür meslektaşlarımız için de durum aynidir. Belge sızdırılırsa, sorumluları derhal gereken cezaya çarptırılırdı… Bu kadar açık!…

Ergenekon davasında ki durum ortada… Hazırlık soruşturmasında ki ifadeler her gün basında ayrıntılarıyla yer alıyor… Tabi her he hikmetse “Deniz Feneri” davasında basına sızan tek bir ifade ya da gizli belge yok(!)

Şimdi bu nasıl iştir?

Savcılığa intikal eden bir “gizli belge” ya da savcılıkça yapılan hazırlık soruşturmalarında alınan gizli kalması gereken ifadeler;  sanki “Resmi gazete”de yayınlanır gibi ertesi günü tüm detaylarıyla (yandaş) basında hiçbir müeyyideye uğramadan şakır şakır yayınlanıyor. Bu olacak iş mi?

X

Bunun sorumluları kim? Kim oldukları açıkça belli değil mi?

“Gizli belgeyi” alan, saklamakla yükümlü olan ve soruşturmaları yürüten savcılar değil mi?

Öbür yandan “gizli belgeyi” pazardan almış gibi, gazetelerinde sayfa sayfa fütursuzca yayınlayan basın organları değil mi?

Ortada bir suç olabilir… Ancak, bunun cezası olmaz mı? Bu ülkede cezalar kimlere uygulanır dersiniz? Söyler misiniz? “Hukukun” işlemediği bir ülkede “huzur” olur mu?

O halde, kırmızı ışıkta geçen “gariban vatandaşın” yakasına yapışmak “vicdani ve adil midir?”

BURHAN ÖZBEY

 • Netinial Internet

Yorumlar

“TSK, İRTİCA BELGESİ VE TARAF GAZETESİ (BELGELER ARTIK BU MERKEZE SIZIYOR)” adlı makaleye 5 yorum yapilmis
 1. Adem MERAL dedi ki:

  ORGANİZE İŞLER BUNLAR,
  CANIMIZA OKUYORLAR,

 2. EMEK dedi ki:

  YILLAR ÖNCE BİR AJDA POP ŞARKISI VARDI…PALAVRA PALAVRA PALAVRA PALAVRA…
  SON YILLARIN MÜSLÜM ŞARKISI PARAMPARÇA PARAMPARÇA PARAMPARÇA AÇILIM…

 3. yusuf gülcan dedi ki:

  ya bu taraf gazetesiunin baska hic bir isi yokmu isi gügü orduyu yipratmak abdullah güllen abd,nin gizli planinin birisi orduyu yipratmak pilan ne güzel isliyor orduya her gün bir iftira simdi topladiniz bir cok kendinize karsi geleni ergenekoncu diye susturdunuz ama bir gün sizlerde bu yapmis oldugunuzun kanun disi oldugunu ve sizlerinde bir gün yemis oldugunuz bu tursularin hesabini ödeyeceginizi unutmayin .

 4. şamil YÜCEL dedi ki:

  TÜRK ORDUSUNU YÖNETEN KADROLAR, BAZILARI
  GİBİ GERİ ZEKALI MIDIRLAR?
  Aylardan beri, bir irtica planıdır, ortalığı kasıp kavuruyor. Neymiş efendim, ordu Ak partiyle, Fethullah Gülen cemaatini silmek için, bir irtica planı hazırlamış. Peki bu plan nasıl tatbik edilecek? Partiye ve bu cemaate mensup olanların işyerlerine gerekirse evlerine suç unsuru teşkil eden maddeler konacak ve toplumun nazarında,suçlu konuma düşürülüp böylece halk desteğini yitirmeleri sağlanmış olacak. Ve bu planın eylem şeklide irtica planına açık, açık yazılmış. Tabi hazırlanmış olan bu plan sümen altında kalmayacak. Kalırsa hiçbir anlam ifade etmez. Herhalde irtica ile mücadeleyi Genelkurmay ve onun karargahı yapmayacak. Bu planın en küçük askeri birliklere kadar gönderilmesi gerekir. Çünkü bu mücadelenin tüm yurt sathında yapılması lazım..
  Bu irtica planı tüm birlilere gidecek,birlik komutanları da planda ön görülen hususları aynen tatbik edecek. Bundan da, tüm personelin haberi olacak. Gerçekten böyle bir plan varsa, ve eylemin icra şeklide planda açık, açık yazılmışsa, vay bu ordunun haline. Eski bir ordu mensubu olarak hiç düşünmeden önerim şu olacaktır. Hemen başta Genel kurmay başkanı olmak üzere tüm ordu mensupları derhal emekli edilmeli. Ve haklarında yasal işlemler başlatılmalıdır. Çünkü tümü emir ve komuta zincirinde bilerek anayasal bir suç işlemişlerdir.
  Beyler biraz akıllı olun, Ordunun doğal olarak bir irtica planı vardır. Olması da gerekir. Zaten milli güvenlik planında birinci öncelik irtica değil midir? Tarihte bunu en acı örneği olan bir Menemen olay yaşanmadı mı? Bu gibi irtica eylemlerine karşı hazırlıklı olmak ordunun görevi değil midir? Sizler bunu bilmeyecek kadar, bu kadar cahil misiniz?
  Biliyorsunuz bir ara kene hastalığı vardı. Yapıştığı insanı yavaş, yavaş ısırıp onu ölüme kadar götürüyordu. Şimdi bazıları da tıpkı bu kene misali milli güvenliğimizin teminatı olan ordumuzu kemirip duruyor. Ama şunu hiç unutmayınız.. Orduyu yöneten kadrolar bazları gibi zekalı değil ve olamazlarda. Çünkü böyle bir plan yoktur. Olamaz da. Eğer böyle bir plan varsa,küçük askeri birliklere kadar gitmesi gereken bu irtica planından Gülen hayranları tarafından yağmur gibi yandaş medyaya yağması gerekirdi. Neden bir tane dahi olsun pusuya yatmış yandaş medyaya yollanmıyor. Bu noktaya özenle dikkatinizi çekiyorum. Yandaş medyaya soruyorum. Bu şahsı bileniniz var mı? Yok. Yargı bir karar verdi mi? Yok. Peki durmadan kan emici bir vampir gibi orduya saldırmanın amacı ne? Amacı arzu edilen düzeni egemen kılmak mı? Boşuna kimse ham hayale kapılmasın. Unutmayalım ki, hiçbir Genelkurmay Başkanı ve ordu mensubu böyle bir planın altına imza koymaz. Kendini bilerek ateşe atmaz. Bu plan okyanus ötesi bir planın Türkiye’de ki uzantısıdır. Hedefi de, irtica kaynağının önünde asla ve asla yıkılmaz bir set olan Türk Ordusu’nu etkisiz hale getirmektir. Türk ordusu adına teminat veren bir Genelkurmay Başkanı böyle tuzağa düşmez. Şahsi düşüncem şudur. Hale sıfatı belli olmayan bu ihbarcı, bir tür yoldan normal irtica planını elde edip, o malum yakıştırmaları sonradan irtica planına ekleyip, bu planı ordu yaptı deyip, bazı geri zekalı yandaşlarına sundu. Onlarda yandaş medya mensuplarına postaladı. Bu bir şahsın işi değil, bu bir misyonu yerine getirmek için organize edilmiş bir ekibin işidir. O İhbarcı şerefsizde, biraz olsun onur ve vatan sevgisi varsa, mertçe çıksın ortaya. Ve yasal yoldan kanıtlasın savını. Bizde helal olsun deyip ona sahip çıkalım. Hem vatanı ve milletini canından çok seveceksin, öte yandan,adını ve imzanı göndermiş olduğun belgenin altına atmayacaksın. Yesinler senin vatan ve millet severliğini. Ey sahte vatansever ve yandaşları unutmayınız ki bu memlekette Çılgın Türklerin torunları olan yargı mensupları ve onlara güven duyan bizler varız.
  Sonuç olarak diyorum ki, Türkiye’de her an ordunun karşı koyması gereken bir irtica tehtidi var. Bunu bazı yandaş medya mensupları çok iyi bilmektedirler. Ama onun açığa çıkarılması işlerine gelmiyor. Cumhuriyetin kurulmasından beri, Türkiye’de bu belgeyi egemen kılmak isteyen karanlık güçler her zaman var ola gelmiştir. Bundan sonrada var olmaya devam edecektir. Ne zamana kadar,sözde değil, özde Atatürkçüler ,Atatürk’ün “Biz ilhamlarımızı gök yüzünden değil, yer yüzünden alıyoruz” Vecizesindeki, elle tutulan, gözle görülen ve bilimsel olarak kanıtlanan yedi gök yüzü ilham kaynaklarının neler olduğunu idrak ettikleri zamana kadar.

  Şamil Yüce
  Emekli Binbaşı

 5. vehbi dedi ki:

  bence ergenokun tutukluların hepsine ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilsin.eğer m.fetullah gilen abd’nin ajanı ise bunu devlet mulaka bilirdi.ikncisi bu kadar insan onun gittiği yoldan gitmezdi.bir insan bu kadar hatasız olamaz mutlaka bir açik verirdi. madem ergenekoncular masum neden pkk terör örgütüyle görüşüyor.bir insan vatanın’nı seviyorsa düşmanıyla samimi olamaz.ama ne yazık ki veli küçük olsun periçek olsun düşmanlarıyla o kadar samimi pozlar veriyorlar ki sanki düşmanı değil kardeşiymiş gibi..

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari