ZİRAAT BANKASININ SATILMASININ SİNYALİ Mİ? A.CENAN AKPINAR

Kasım 15, 2009 tarihinde tarafından  
HAYATIN PENCERESİNDEN - SEVİM MURAT kategorisinde yayımlanmıştır.

ZİRAAT BANKASININ SATILMASININ SİNYALİ Mİ? A.CENAN AKPINAR

Bugüne kadar maalesef iktidar tarafından,üstü kapalı olarak konu edilen ne varsa,belli bir süre sonra fiiliyata geçirilerek bizlerden bir şeyler koparıldı.

Satılmadık hangi ulusal kuruluşumuz kaldı? Elimizde avucumuzda ki tüm kar eden veya etmeyen bütün milli kuruluşlarımız satılıp paraları ise harman savruldu.

Lütfen düşününüz onlarca liralık tesisler, kuruluşlar satıldı ve bunların paraları alındı. Alındı alınmasına ama, neden hala borç batağının içerisindeyiz ve bütçe milyonlarca dolarlık açık veriyor? Çalışanın, emeklinin, esnafın, çiftçinin velhasıl tüm emekçi ve emekli kesimin yaşam standartlarında bir iyileşme mi oldu? Bundan 7 yıl önce ki paranızın bereketi var mı? Yoksa bugün, salgınlar, gelirinizdeki aşırı eksilme yüzünden “yine eve bir gram meyve, et, süt ürünü alamadım” diye kendi kendinize kahır mı ediyorsunuz? Eminim aklı başında, beyni yıkanmamış olan her kes, belediyelerce kapısına dilenciye sadaka verir misali erzak bırakılmayanlar, kömür, modası geçmiş eşya hibe edilmeyenler “EVET” diyecektir. Siz emekliler bundan 7 yıl önce aldığınız maaşlarınızla gül gibi geçinirken bugün gülün dikenleri canınızı mı yakıyor?

Bunları neden hatırlatma ihtiyacı hissettim? Geçenlerde TV’de hükümetin yetkili bakanlarından Ali BABACAN beyefendinin bir beyanı dikkatimi çekti. Konu ne idi hatırlamıyorum ancak bir sözü,ister istemez kulak misafiri olmamı gerektirdi. “Ziraat Bankası’nın halka açılmasından söz etti. Doğru dürüst elimizde kalabilen kurumlarımızdan ve hepinizin maaşlarını aldığı, tarım kesimine adı üzerinde zirai kredi veren milli kurumumuz…!

Bu beyefendi konu arasında çaktırmadan bunu söylediyse, gerçekten bunu iyi düşünmem gerekiyor. Zira bunu,yakında Ziraat Bankası’nın da satılacağının sinyali gibi algıladım. Bilemiyorum ancak, yakın bir gelecekte yanılıp yanılmadığımı anlayacağım. İnşallah böyle bir şey olmaz ve ben yanılmışımdır. Peki Ziraat Bankası halka açılırsa veya satılırsa ne olur?

-Türkiye’de tarımın bitmesi için elinden geleni yapan dış güçler ABD, IMF, AB, İsrail bayram eder.

-Birçok kesimde ekonomik yönden ipleri ele alan ve Türkiye Ekonomisi ile kedinin fareyle oynadığı gibi oynayabilen, kanımızı emen dış güçler emekliyi de, tarım kesimini de, Ziraat Bankası’nın kuruluş ve amaçlarından istifade eden diğer kesimleri de ele geçirmiş ve imkanlarını ortadan kaldırmış olur.

-Bugüne kadar halka açılan veya satılan hangi milli kuruluş veya tesisimizin bir tane hissesini satın alabildiniz?

-Ziraat Bankası bu şekilde halka açılır veya satılırsa sizler hissedar olup, bu kurumumuzu kurtarabilecek misiniz? Evinize ekmek alırken bile artık düşündüğünüz, açlık sınırının altında hayat mücadelenizi sürdürdüğünüz, bugün ki iktidarın yarattığı şartlar içinde hisse almanız mümkün mü?

-Ziraat Bankası bu şekilde satışa çıkarsa, kara para aklamak isteyenler, uyuşturucu ticareti yapanlar hisseleri alacaktır. Bunların da kimler olacağını söylememe gerek var mı?Açılımı düşünürseniz, cevabını da bulacaksınız.

Sonuç olarak siz siz olun, artık “dur” demenin zamanının gelip geçtiğini kabul edin. Kaleniz konumunda ki Ziraat Bankası da sizler için hayal olabilir…!

CENAN AKPINAR

MÜZİSYEN/ARAŞTIRMACI YAZAR

  • Netinial Internet

Yorumlar

“ZİRAAT BANKASININ SATILMASININ SİNYALİ Mİ? A.CENAN AKPINAR” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. Murat İLGÜN dedi ki:

    Teşhis ve kuşkular, bugüne kadar ki şuursuz uygulamalardan dolayı çok isabetli, bu herkesin gözünden kaçtı sanırım Sn Akpınar iyi ki varsınız ve uyardınız. Sivil toplum kuruluşlarının tümüm acilen harekete geçip bu girişimin önünü kesmeli.

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari