TURİZM HAFTASI HAYIRLI OLSUN…

Nisan 16, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

TURİZM HAFTASI HAYIRLI OLSUN…

Kemer’imizin sahip olduğu tarihi ve doğal mirası ve bu mirasın dünya turizmi açısından taşıdığı önemi göz önünde bulundurarak, Kemer’de ikamet eden ve turizm alanında hizmet veren kardeşlerimiz daha dikkatli ve temkinli davranmalıdır.

İslam, çevreye ve estetiğe önem verir. Müslüman çevresindeki her şeyde daha hassas ve dikkatli olması gerekir. İslam’ın özünde bulunan, Müslüman kimliğimizi öne çıkaran, örf, adet ve geleneklerimizde de yer alan prensiplerimize uygun bir şekilde hareket etmeliyiz. Çevremiz ve çehremizin insanları kendine çeken bir yönü olmalıdır. İslam’ın çevreye verdiği önemi hepimiz biliyoruz. Bu doğrultuda yaşadığımız mekânların tatile gelen yerli ve yabancı turistlerin de gezdiği mekân ve yerler olması hasebiyle, buraların gayet temiz, tertipli ve düzenli olmasına özen göstermeliyiz. İslam’ın temizlik anlayışına uygun olarak, işyerlerimizin önlerinin temiz tutulması, yerlere kağıt, sigara izmaritleri vb. çöplerin atılmaması, göze hoş görünmeyecek şeylerin yerden alınması, işyerlerimize sipariş ettiğimiz yemeklerin tabaklarının açıkta bırakılmaması gerekmektedir.

Dinimizin insan haklarına ve misafirperverliğe verdiği öneme uygun olarak yerli ve yabancı turistlere iyi yaklaşımda bulunmalıyız. Söz, bakış ve hareketlerimizle onları rahatsız etmemeliyiz. Farklı dine mensup kişilere karşı dinimizin gösterdiği hoşgörüye uygun bir şekilde davranmalıyız. Güzel söz ve güler yüzlü davranmanın sadaka olduğunu ifade eden Sevgili Peygamberimiz (sav)’in tavsiyesine uyarak, daima mütebessim halimizle ve tatlı sözlerimizle insanları karşılayalım. Onları bir defalığına soyulacak, yüksek fiyat tekliflerimizle kaybedeceğimiz insanlar değil, bilakis daima kazanacağımız, devamlı müşterimiz olacak kişiler olarak görmeliyiz.

Alışverişlerimizde yerli veya yabancı turistleri asla aldatmamalıyız. Kendimizi onların yerine koyarak bir düşünelim. Aldatılmaktan kim hoşnut olur. Müşterimize güven vermemiz gerekir. Fiyat mukayesesinin yapılacağını hiçbir zaman unutmayalım. Bu nedenle alışverişlerde üzerimize turistlerin haklarını geçirmemeye özen göstermeliyiz. Çevremizde ki insanlarla her zaman helalleşmek mümkün olabilir, ama yabancı bir insanın hakkı üzerimize geçerse, daha sonra onları bularak helalleşmek çok zordur. Müslüman Türk Milleti kimliğimize uygun hareket ederek, belki bir diğer din mensubunun İslam’ı seçmesine vesile olabileceğimiz gibi, İslam ve Müslümanlar hakkında olumsuz ve yanlış kanaatlerin de silinmesine vesile olabiliriz.

Sonuç olarak; turizm açısından sadece bu günümüzü değil, yarınlarımızı da hesap ederek, yerli ve yabancı misafirlerimize en güzel şekilde ev sahipliği yapmalıyız. Onlar sayesinde kazanç temin ederken, gönül dünyalarında da Müslüman Türk kimliğimizle iyi bir iz bırakmalıyız. Bir insanın kurtuluşunun, bir âlemin kurtuluşu gibi olduğunu unutmamalıyız. Bu vesileyle, yeni turizm sezonunun tüm esnafımıza hayırlı olmasını diler, yıl boyu sürecek olan bol, bereketli ve helalinden iyi bir kazanç elde etmelerini, ayrıca kazandıklarından da hayır yollarına sarf etmelerini dilerim.

Mehmet MUSLU Kemer Müftüsü

KUTLU DOĞUM KONFERANSINA, FOTOĞRAF SERGİSİNE VE KERMESE DAVET:

2010 yılı Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanında Kur’an Kurslarımız yararına düzenlenmiş olan Kermes ve Rose Residence Beach Otelinde yapılacak olan Konferansımızın duyurulması konusunda yardımcı olacağınıza inanıyor, bu sevaba ortak olmanızı diliyorum. Tabi ki sizleri de davet ediyorum.

KONFERANS VE FOTOĞRAF SERGİSİ

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Kemer İlçe Müftülüğü ve T.Diyanet Vakfı Kemer Şubesi tarafından düzenlenen, Dokuz Eylül Ün. İlahiyat Fak.Öğrt.Üyesi Doç.Dr. Hakkı Şah YASDIMAN Bey’in vereceği Kur’an-ı Anlamak ve Yaşamak” konulu konferansa tüm halkımız davetlidir.

Ayrıca Kemer tarihiyle ilgili araştırma yapan ve bu konuda bir kitap hazırlığı bulunan Ramazan KAR Bey’in hazırladığı Dünden Bugüne Eski Kemer Fotoğrafları Sergisi de otel de gezilebilecektir.

YER     : ROSE RESİDENCE BEACH OTELİ  Atatürk Bulvarı KEMER

TARİH: 17.04.2010 Cumartesi

SAAT  : 20:00

(Konferansa Tekirova, Çamyuva ve Göynük Belediyelerinden servis kalkacaktır.)

KERMES :

17.04.2010 Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanında saat 10:00 da başlayacak, saat 20.00 ye kadar devam edecek. Konferans öncesi otobüs servisimiz olacak.

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari