TÜRK KELİMESİ, SİZİ NE DİYE RAHATSIZ EDİYOR?

Aralık 17, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

TÜRK KELİMESİ, SİZİ NE DİYE RAHATSIZ EDİYOR?

MHP Isparta Milletvekili Süleyman Nevzat Korkmaz, radyo ve televizyonların kuruluşuyla ilgili yasadaki “Türk” kelimesinin hazırlanan tasarıyla çıkarılmak istendiğini ileri sürerek, “Nedir bu husumet, tahammülsüzlük, nedir bu alıp veremediğin milletimizle? Orada (yasada) bulunan ” Türk ” kelimesi, sizi ne diye rahatsız ediyor?” dedi.

MHP Isparta Milletvekili Süleyman Nevzat Korkmaz, RTÜK bütçesi üzerinde partisinin görüşlerini dile getirdi. AKP iktidarının, kendisinden olmayan televizyon kanallarına ve gazetelere adeta devlet gücüyle baskı ve dayatmacı bir politika izlediğini ileri süren Korkmaz, “Baskı ve engellemelerle kontrole çalıştığınız, yahut kamu kaynaklarını peşkeş çekerek beslediğiniz medyanın, yarın muhalefete düştüğünüzde yanınızda olacağını mı sanıyorsunuz?” dedi.

RTÜK’ün toplam 9 üyesinden 6’sını atayarak, kurumu bürokrasisiyle birlikte ele geçirildiğini savunan Korkmaz, “Nam-ı diğer Deniz Fenerci ve Armada’cı Zahit Akman’dan tutun, kurumu babasının çiftliği gibi gören, kendisini oralara getiren partinin hamiliğine soyunan ve parti yandaşlarına mevki, makam temin eden tüysüz yetim hakkı demeden kendilerini her fırsatta yurt dışına atan bazı üyelere kadar, tüm kurum kötü yönetilmektedir.

Kurum harcamalarını incelerseniz şatafat ve israfın, kurumun bünyesini bir hastalık gibi sardığını göreceksiniz, Kurum harcamaları neredeyse 3 katına çıkmıştır. Bazı üyelerin neredeyse yılın 6 ayını yurt dışında geçirmekte olduğunu söylersek abartmamış oluruz” diye konuştu.

Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayınları Hakkında Kanunda değişiklik öngören tasarıyla “Türk vatandaşlarının günlük yaşamlarında geleneksel olarak kullandıkları farklı dil ve lehçelerde yayın yapabileceği, ancak bu yayının, Cumhuriyetin temel niteliklerine, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne aykırı olamayacağı” hükmünün kanundan çıkarılmak istendiğini belirten Korkmaz, ayrıca “yayınların toplumun milli ve manevi değerlerine ve Türk aile yapısına aykırı olamayacağı” hükmünden “Türk” kelimesinin çıkarıldığını kaydetti.

Korkmaz, “Nedir bu husumet, tahammülsüzlük, nedir bu alıp veremediğin milletimizle? Orada (yasada) bulunan ” Türk ” kelimesi, sizi ne diye rahatsız ediyor? Brüksel’den, Washington’dan, Erbil’den verilen ev ödevlerini alelacele yapıyorsunuz da yayın karmaşasını giderecek Türkiye’nin Frekans Haritasını neden çıkarmıyorsunuz?” diye sordu.

“SAYIN ARINÇ’I UTANDIRAN ŞAHIS…”

Bülent Arınç’ın Başbakan Yardımcısı olduktan sonra RTÜK Başkanı Zahit Akman’ın istifasını istediğine yönelik beyanları bulunduğunu anımsatan Korkmaz, şöyle devam etti: “Sayın Arınç, Başbakan Yardımcısı olur olmaz tepki veriyor. Allahı var, dürüstlüğü konusunda aleyhinde hiç bir şey duymuş değilim. Sayın Arınç’ı utandıran şahıs üst kurul üyesi olarak makamı işgale devam ediyor. Sayın Arınç, işte sizi utandıranlar orada oturuyor. Ne değişti? İkna mı oldunuz? Yoksa Sayın Başbakan’ın hazmettirme politikasının ilk kurbanlarından biri siz misiniz?

Kamuoyu bunları bilmek istiyor.

Sayın Arınç, bu işin gereğini yapmamış olmak yakanıza yapışmıştır. ‘Ne yapayım, onu Meclis seçti, ben görevden alamam’sözü de sizi kurtarmayacaktır.

Eğer bu şahıs yanlış ise sizi utandırmış ise orada üst kurul üyesi olarak oturması sizi rahatsız etmiyor mu? MHP olarak Mecliste ve RTÜK’te her türlü desteği vermeye hazırız.”

ORTADOĞU

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari