TÜRK ORDUSUNU YÖNETEN KADROLAR, BAZILARI GİBİ GERİ ZEKALI MIDIRLAR?

Kasım 8, 2009 tarihinde tarafından  
OKUYUCU YAZARSA kategorisinde yayımlanmıştır.

TÜRK ORDUSUNU YÖNETEN KADROLAR, BAZILARI GİBİ GERİ ZEKALI MIDIRLAR?

Aylardan beri, bir irtica planıdır, ortalığı kasıp kavuruyor. Neymiş efendim, ordu Ak partiyle, Fethullah Gülen cemaatini silmek için, bir irtica planı hazırlamış. Peki bu plan nasıl tatbik edilecek? Partiye ve bu cemaate mensup olanların işyerlerine gerekirse evlerine suç unsuru teşkil eden maddeler konacak ve toplumun nazarında,suçlu konuma düşürülüp böylece halk desteğini yitirmeleri sağlanmış olacak.

Ve bu planın eylem şeklide irtica planına açık, açık yazılmış. Tabi hazırlanmış olan bu plan sümen altında kalmayacak. Kalırsa hiçbir anlam ifade etmez. Herhalde irtica ile mücadeleyi Genelkurmay ve onun karargahı yapmayacak. Bu planın en küçük askeri birliklere kadar gönderilmesi gerekir. Çünkü bu mücadelenin tüm yurt sathında yapılması lazım..
Bu irtica planı tüm birlilere gidecek,birlik komutanları da planda ön görülen hususları aynen tatbik edecek. Bundan da, tüm personelin haberi olacak. Gerçekten böyle bir plan varsa, ve eylemin icra şeklide planda açık, açık yazılmışsa, vay bu ordunun haline.

Eski bir ordu mensubu olarak hiç düşünmeden önerim şu olacaktır. Hemen başta Genel kurmay başkanı olmak üzere tüm ordu mensupları derhal emekli edilmeli. Ve haklarında yasal işlemler başlatılmalıdır. Çünkü tümü emir ve komuta zincirinde bilerek anayasal bir suç işlemişlerdir.
Beyler biraz akıllı olun, Ordunun doğal olarak bir irtica planı vardır. Olması da gerekir. Zaten milli güvenlik planında birinci öncelik irtica değil midir? Tarihte bunu en acı örneği olan bir Menemen olay yaşanmadı mı? Bu gibi irtica eylemlerine karşı hazırlıklı olmak ordunun görevi değil midir? Sizler bunu bilmeyecek kadar, bu kadar cahil misiniz?
Biliyorsunuz bir ara kene hastalığı vardı. Yapıştığı insanı yavaş, yavaş ısırıp onu ölüme kadar götürüyordu. Şimdi bazıları da tıpkı bu kene misali milli güvenliğimizin teminatı olan ordumuzu kemirip duruyor. Ama şunu hiç unutmayınız..

Orduyu yöneten kadrolar bazları gibi zekalı değil ve olamazlarda. Çünkü böyle bir plan yoktur. Olamaz da. Eğer böyle bir plan varsa,küçük askeri birliklere kadar gitmesi gereken bu irtica planından Gülen hayranları tarafından yağmur gibi yandaş medyaya yağması gerekirdi. Neden bir tane dahi olsun pusuya yatmış yandaş medyaya yollanmıyor. Bu noktaya özenle dikkatinizi çekiyorum.

Yandaş medyaya soruyorum. Bu şahsı bileniniz var mı? Yok. Yargı bir karar verdi mi? Yok. Peki durmadan kan emici bir vampir gibi orduya saldırmanın amacı ne? Amacı arzu edilen düzeni egemen kılmak mı? Boşuna kimse ham hayale kapılmasın. Unutmayalım ki, hiçbir Genelkurmay Başkanı ve ordu mensubu böyle bir planın altına imza koymaz. Kendini bilerek ateşe atmaz. Bu plan okyanus ötesi bir planın Türkiye’de ki uzantısıdır. Hedefi de, irtica kaynağının önünde asla ve asla yıkılmaz bir set olan Türk Ordusu’nu etkisiz hale getirmektir. Türk ordusu adına teminat veren bir Genelkurmay Başkanı böyle tuzağa düşmez.

Şahsi düşüncem şudur. Hale sıfatı belli olmayan bu ihbarcı, bir tür yoldan normal irtica planını elde edip, o malum yakıştırmaları sonradan irtica planına ekleyip, bu planı ordu yaptı deyip, bazı geri zekalı yandaşlarına sundu. Onlarda yandaş medya mensuplarına postaladı. Bu bir şahsın işi değil, bu bir misyonu yerine getirmek için organize edilmiş bir ekibin işidir. O İhbarcı şerefsizde, biraz olsun onur ve vatan sevgisi varsa, mertçe çıksın ortaya. Ve yasal yoldan kanıtlasın savını. Bizde helal olsun deyip ona sahip çıkalım.

Hem vatanı ve milletini canından çok seveceksin, öte yandan,adını ve imzanı göndermiş olduğun belgenin altına atmayacaksın. Yesinler senin vatan ve millet severliğini. Ey sahte vatansever ve yandaşları unutmayınız ki bu memlekette Çılgın Türklerin torunları olan yargı mensupları ve onlara güven duyan bizler varız.
Sonuç olarak diyorum ki, Türkiye’de her an ordunun karşı koyması gereken bir irtica tehtidi var. Bunu bazı yandaş medya mensupları çok iyi bilmektedirler. Ama onun açığa çıkarılması işlerine gelmiyor.

Cumhuriyetin kurulmasından beri, Türkiye’de bu belgeyi egemen kılmak isteyen karanlık güçler her zaman var ola gelmiştir. Bundan sonrada var olmaya devam edecektir. Ne zamana kadar,sözde değil, özde Atatürkçüler ,Atatürk’ün “Biz ilhamlarımızı gök yüzünden değil, yer yüzünden alıyoruz” Vecizesindeki, elle tutulan, gözle görülen ve bilimsel olarak kanıtlanan yedi gök yüzü ilham kaynaklarının neler olduğunu idrak ettikleri zamana kadar.

Şamil Yüce
samil.yucel@gmail.com
Emekli Binbaşı

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari