ÜMİT VEREN GELİŞMELER Mİ.!

Şubat 8, 2010 tarihinde tarafından  
İÇİMDEKİ SESLER - A.CENAN AKPINAR kategorisinde yayımlanmıştır.

ÜMİT VEREN GELİŞMELER Mİ.!

İnternet haber kaynakları İstanbul’da enflasyonun hortladığını bildiriyor.
Bu kadar güzel bir haberi beklemiyordum doğrusu, zira haber kaynaklarının tam bağımsız olamadığı malum. Bu haberin güzelliği nerede diye düşünebilirsiniz..!

Size yeni olmamakla birlikte, başka güzel haberlerden de örnekler vereyim..
Memur ve memur emeklilerine birinci yıl için %2,5 + ikinci yıl için %2,5 zam verildi. Ne var ki, elektrik, doğalgaz, ulaşım zamları derken zaten yapılan bu zamlar misli ile peşinen bu kesimin cebinden alındı. Bu mükemmel habere de sevinmemek mümkün mü?

Sağlık Ocakları dâhil hastanelerde bile Sosyal Güvenlik hizmetlerinden yararlananlar artık muayene ücreti farkı ödüyorlar. “Allah’ım nihayet bu da gerçekleşti, sana şükürler olsun..”

Eşdeğer ilaç uygulaması sonucu, ilaçlarımızdan da fark ücreti kesiliyor. “Oh be ilahi adalet nihayet gerçekleşiyor…” Doktorlar hangi ilacın sizin rahatsızlığınıza karşı etkili olabileceğini bilmiyorlar ki, pahalıyı yazıyorlar, sanki ilaç firmaları babalarınınmış gibi…! Bu gelişme de beni tarifsiz mutluluğa gark etti.

Enflasyon o kadar doğru hesaplanıyor ve tahmin ediliyor ki, bir markete gittiğinizde bir önceki satış fişi ile alış veriş mukayesesi yaparsanız, enflasyonunun nerelerde olduğunu görmemeniz için kör olmanız lazım. Bu mutluluk verici, ümit verici gelişmeler akıllı insanlarımızı hayata daha çok bağlamıyor mu?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik  Bakanlığımız var olsunlar, eczacıları, çalışanları, emeklileri, doktorları velhasıl kendi görev alanındaki tüm kesimleri, çalışma hayatını hallaç pamuğu gibi atınca ne sosyal güvenlik kaldı ne sosyal ne çalışma düzeni… Halkımız işsizlik ve ekonomik sıkıntısı en üst seviyededir. Enflasyon ve ekonomik darboğaz halkımızın tabir caizse iflahını kesmiş durumdadır.

Sakın bu satırları yazan “üşüttü” diye düşünmeyin. Ben kesinlikle üşütmedim. Bütün bu   gelişmeler, ülkemin insanının başındaki karanlık bulutların demokratik yollardan dağılacağının ve sıkıntılarımızdan kurtulacağımızın ümidini güçlendiriyor. Çünkü gecenin en zifiri karanlığından sonra sabah olur. Her gecenin sabahı, her kışın bir baharı vardır. Onun için tüm olumsuzluklar benim mutluluğum ve ümidim oluyor…!

Keşke ülkemde hiçbir olumsuzluk ve sıkıntı yaşanmasa… O günleri ümitle bekliyoruz.

Ali Cenan AKPINAR
Tüketiciler Birliği Antalya Şube
Kültür Sanat Komisyonu Sorumlusu

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari