UMUD A YOLCULUK GİBİ…

Aralık 14, 2009 tarihinde tarafından  
SOYDA_BAŞYAZI - HÜSEYİN SOYDABAŞ kategorisinde yayımlanmıştır.

UMUD A YOLCULUK GİBİ…

Saat tam 22.00 da MHP Kemer İlçe Başkanlığı önünden bir otobüs ve bir minibüsle hareket eden Kemer, “1OOO YILLIK KARDEŞLİĞİ YAŞA VE YAŞAT” Ekibi, Göynük’ten aldıkları parti mensuplarıyla Ankara yolculuğuna başladı.

MHP Kemer İlçe Başkanı Kadir Batu’nun İstanbul’dan katılacağı Tandoğan Mitingi’ne partinin ilçe yöneticilerinden Mustafa Yaman başkanlık etti. Her konuğuyla tek tek ilgilenen Yaman’ın misafirleri arasında Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Anatürk ve Belediye Meclis Üyesi Hakan Tuncer’de vardı.

Tüm Antalya ekibinin toplandığı Kepez’de ki bir petrol istasyonundaki heyecan ve coşku görülmeye değerdi. Hep beraber hareket sonrası Afyon Kolaylı tesislerine 28 otobüs ile hep birlikte giren “MHP Antalya İl Başkanlığı’nın Antalya Tandoğan Yolcuları” mola süresince bu tesislerin ilgi odağı oldu.

Otobüs fazlalığı dolayısı ile tesisin ses sisteminden sıklıkla “Antalya yönünden Ankara istikametine gitmekte olan Antalya’lı MHP’liler, mola süreniz dolmuştur. Lütfen araçlarınıza bininiz. Afyon Kolaylı Tesisleri, teşekkür eder, hayırlı yolculuklar diler” şeklindeki anons ise, “MHP’NİN MOLA SÜRESİ BİTTİ, ARTIK DAHA ÇOK ÇALIŞMALI VE ANKARA’YA DOĞRU, MİLLETİN KADERİNİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN HAREKET ETMELİYİZ” şeklinde yorumlandı ve sevinçle karşılandı.

Sabah saat 09.00 da otobüslerin park sahası olarak seçilen mahalde buluşan MHP Antalya İl Başkanlığı konvoyu hazırladıkları “Türk Bayrağı Gölgesinde” korteji ile Tandoğan Meydanı’nı dolduranların alkışları arasında mitingdeki yerini aldı. Kardeşin kardeşle kenetlendiği bu yer Genel Başkanın geleceği saate kadar, soğuk ve yağmura rağmen  “1000 YILLIK KARDEŞLİĞİ YAŞA VE YAŞAT” programı çerçevesinde beklemeye hazırdı.

Miting alanında toplanan on binlerce partili genel başkan Devlet Bahçeli`den önce Nefes Nefese Anadolu adlı grubun türküleriyle coştu. Halayların uzun kuyruklar oluşturduğu mitingde ayrıca Aşık Sefai, okuduğu şiirlerle partilileri kendine hayran bıraktı. Mitingde ayrıca binlerce insan ellerinde Türk bayrakları, parti bayrakları ve Atatürk posterleriyle güzel bir bayrak şovu sergiledi.

Soğuk havaya rağmen Tandoğan Meydanı`nı dolduran on binlerce partili Genel Başkan Devlet Bahçeli ve partileri lehine slogan attı. Ülkücü hareketi olan kurt işaretiyle “Devletin başına Devlet gelecek”, “Nu mutlu Türküm diyene”, “Şehitler ölmez vatan bölünmez” şeklinde sloganlar atıldı.

Miting şehitlere saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı`nın okunmasıyla başladı. Mitinge ayrıca en fazla çalan şarkı, 10. Yıl Marşı, Türkiyem ve “Çanakkale İçinde türküleri oldu.

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli ise saat 12.15 sıralarında miting alanına gelerek, partililerle buluştu. Partililerin yoğun bir şekilde sevgi gösterisinde bulundukları genel başkanlarından da aynı şekilde ilgi gördü. Genel başkan Bahçeli, şöyle konuştu; “İlk meclisin açıldığı gün gibi inançla ve gururla başkentimizde Tandoğan Meydanı`nda toplandınız. Bu muhteşem manzara Türk milletinin şahlanışdır. Milli mücadeleyi gerçekleştiren ruh bu meydandadır. Bin yıllık kardeşliği yaşamak ve yaşatmak için buraya geldik. Ülkemizin dört bir yanından bu meydana gelenler oldu. Kim olursanız olun vatanımızın bayrağını, kardeşliğin önemini belirtmek için bu meydandayız. Bu yükselen ses milletimizin umudu olacaktır. Biz kardeşiz, beraberiz diyenlerin kararını dünyaya duracağız. Gelen her kişiye tek tek teşekkür ederim.”

Yağmur ve soğuğun yüzlere kamçı gibi vurduğu o Ankara saatlerinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’de, Başbakan, Hükümet ve Akp’nin yüzüne yaşananları şamar gibi vuruyordu.

SİYASİ KOKUŞMA

PARÇALANMANIN ADI: AÇILIM

BU KALEYİ GEÇEMEZSİNİZ

CAMİLERİ OKULLARI AYIRAMAZSINIZ

İMRALI CANİSİ VE BAŞBAKAN EL ELE VERİYOR

BAŞBAKAN BEDEL ÖDEYECEK

İMRALI’NIN HESAPLARI BOŞA ÇIKACAK

GÜN BİRLEŞME GÜNÜDÜR

Başlıkları altında süren o coşku dolu konuşma yaklaşık 2 saat sürdü. Konuşmasının sonunda mitinge katılan partililere seslenen Bahçeli, “Sokaklarda arayacağımız bir şey yok. Biz, başkaları sokaktayken iktidarda olacağız ve terörü devlet gücüyle yeneceğiz. İstismarcılara itibar etmeyeceksiniz. Türk milletinin size yalnız bugün değil gelecekte de ihtiyacı vardır. Buradan evlerinize işlerinize gideceksiniz. Tandoğan`da ki bu havayı memleketin her köşesine taşıyınız. Ne mutlu Türküm diyen herkesle kucaklaşınız. Durmayınız düşmeyiniz yılmayınız yorulmayınız. Dava arkadaşlarıma mücadelelerinde üstün başarılar dilerim” diye seslendi.

O coşku dolu alkışlarla birlikte marşlar tekrar başladığında soğuk iyice kendini hissettirmiş, yağmurda iliklere ulaşmaya başlamıştı. Otobüslere doğru dönüş yolu biraz daha uzun ve zor geldi.

Mitingde yaşanan coşkular bambaşka oluyor. Herkesin kendine göre bir partili olma sevdası oluyor. Onları gözlemek, fotoğraflamak çok güzel. 3 ve 5 yaşlarındaki çocuklarını ve kendini parti amblemleri ile süsleyen bir babanın ve çocukların alkışlarken soğuğu hissetmediklerini, ağaçlara çıkan yaşlı başlı adamları, sevgilisi ile miting alanına gelen Bilkent li öğrencileri, Şehit kardeşinin fotoğrafı elinde, dinmeyen gözyaşları gözünde bir ağabeyi, yaşlı ama dimdik ve gözlerinde sevinç ve umut parıltıları olan bir çifti orada görebiliyorsunuz.

Aslen Burdur’lu olan ama Sinop’ta yaşayan asker arkadaşım Ahmet’i, aylardır göremediğim oğlum Hasan’ı, Kocaeli ekibi ile gelen bacanağım Murat Ergül ve bir çok eskimeyen arkadaşımı orada gördüm. Her bölge ve herkes tepkili bu “Açılım komedyasına”

Otobüse döndüğümde daha tam olarak gelmemişti yol arkadaşlarım. Bu coşkuda eksik olan bir şey var diye düşünürken MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal Bey otobüsün ön kapısından başını uzattı ve “Hoş geldiniz, Güle güle” dedi. Eksik olanı bulmuştum. Antalya’lı vekillerimiz. Uzaklardan gelen hemşerilerine, seçmenlerine bu kadar uzaktılar. Belki de İl Başkanı ve diğer yöneticilerle miting alanında buluşmuş ve hasret gidermişlerdir. Ben görmedim. Gönlüm isterdi ki, seçimler sırasında önüne düşüp referans olduğumuz bu kişiler orada da yüzümüze gülüp sırtımızı okşasaydı.

Herkes toparlanınca yine topluca hareket ettik. Epey bir yol almıştık, en az bir saat. Telefonum çaldı. Arayan, Sinan İnce. MHP Kocaeli Milletvekili ve MYK Üyesi Cumali Durmuş Bey’in Danışmanı.

“Abi, neredesiniz. Biz Kocaeli’li hemşerilerimizle ……… çorbacısındayız. Reis’in bir toplantıya girmesi gerekiyordu. Hepinize selam ve saygılarını iletmemi istedi. Üzerimde borç kalmasın.  Belki telaşlarından sizin vekilleriniz unutmuş olabilirler. Gelin misafirimiz olun”

Teşekkür ettim. “Bizim vekillerimizde teklif etti, ama yola koyulalım dedik, kalmadık. Reis’e de Antalya’nın selamlarını ilet lütfen. Allah yardımcımız olsun” dediğimde gözlerimde yaş vardı. Belki de o kadar soğuktan sonra, otobüsün kaloriferlerinin sıcaklığındandır.

Otobüste uyuyakalmışım.

“Bir çorba ortalama 5.00 TL. olsa, yine ortalama 1500 kişiye ikram edilse. 7.500 TL tutar. Kocaeli’nin  bir vekili var. Onun da işi var, ama danışmanı var. Antalya’nın üç vekili var, üç te danışmanı var, ortak ödese….” Diye sayıklarken, yanımda yıllardan beri yol arkadaşım olan Hüseyin Kibar (Dede) tarafından uyandırıldım.

“Kalk otobüs tekrar, Afyon Kolaylı tesisleri’ne geldi” dedi. Bu defa marşlarla karşıladı bizi tesisin hoparlörü. Çorbalarımızı içtik. 3.5 TL. idi , çorba çeşitleri. Bütün hesaplar sil baştan yapılacak.

Kısacası “1000 YILLIK KARDEŞLİĞİ YAŞA VE YAŞAT” Mitingi her yönüyle başarılı geçti. Hükümete, Akp’ye, emperyalist düşüncelere ve işbirlikçilerine uyarı ve korku, gerçek Türkiye Sevdalıları’na ise, umut ve dirilişin başlangıcı oldu.

Bu yazımın ortalarında dün gece de uyuyakalmışım. Yazımı tamamlamadan önce yani bugün sabah saat 09.10 gibi ulusal gazeteleri dolaştım. Birçok gazetede dün yapılan miting çoktan eski ve üçüncü, dördüncü, beşinci derecede haberler seviyesine düşmüş bile…

Sizlere haddim olmayarak bir tavsiyem ve bir ricam var.

Internet ten tüm gazeteleri incelemeye çalışın, bulunduğunuz illerin ve geldiğiniz, bildiğiniz illerin gazetelerini okuyun. Köşeleri takip edin. Kendi haberleşme ve çoğalma şeklimizi kendimiz yaratmalı ve çözüm üretmeliyiz. Sizin MSN iniz de bulunan dost ve arkadaş mail adreslerinizi, size gelen maillerin altında bulunan mail adreslerini (özel yerlerini eleyerek) imkan varsa sitemize gönderin. Haber ve yorumlarımızı daha çok kişi ile paylaşmamızı sağlayın.

Bu bir var veya yok olma mücadelesidir. Hakkınızı savunmayı Hakka bırakmayın. Hak hakkını savunanın, okuyanın, mücadele edenin, vatanını savunanın yanındadır. Başka Şehitlere göz yaşı dökecek mecalimiz kalmadı, biz şehit olmanın yolunu seçelim. Mücadele etme gücünü bulalım kendimizde

Başkasının eline bıraktığımız hakkımız çalınıyor, yağmalanıyor. Tıpkı son yedi senede olanlar gibi. Başkasının rehberliğinde gidilen yol, batağa saplanıyor. Tıpkı yedi sene öncesinde bizi basın olarak kandırdıkları gibi. Yani felek bu genel seçimlerde de oyununu oynamak üzere milliyetçilere. Bazı gazeteler ki kimler olduğu hepimizin malumu, “Aba altından gösterilen sopanın” etkisi ile yarım çark halindeler.

DTP nin kapatılması haberine “Siyasal sonuçları kötü olacak” şeklinde yorum yaparak bu kararı üstü kapalı eleştiren gazeteler, nedense hukuğu hep kendileri için istiyorlar.

Hukuksal sebepler ve ilgili kanunlara göre kapatılan DTP yi, haklı ve mazlum göstermeye çalışan bu gazetelerin başyazarları yine hükümetin önünde diz çökmeye hazır gibiler.

Bakın her gün Internet yolu ile okuduğum gazetelerin içinde olan Milliyet Gazetesi’nin sabah saat 09: 13 te ki haber sıralamasına. Bakın ve ibret alın.

SPOTTAKİ 7 ADET HABER

1- Protestoculara silahlı tepki

2- Barça THY ile uçtu İspanya çıldırdı!

3- Haşim Kılıç: ‘Vicdanım müsterih’ Taha Akyol Objektif

4- Berlusconi nakavt!

5- Yılın en etkili fotoğrafları 1 / 47

6- Şikede bütün yollar Colin Kazım ‘a çıkıyor

7- İntikam için soyundu

SPOT YANINDAKİ HABERLER

1- Deprem öncesi denizde hareketlilik

2- Din adına vahşet

3- Kızlar çamura battı

4- Askerler PKK’lıları domuz avcısı sanmış..

GÜNDEMDEN ÖNE ÇIKAN HABERLER

 • DTP’liler Diyarbakır dönüşü istifa edilecek
 • DTP’ye tepkiler yurdun her yerinde
 • Facia ocağı 6 ay süreyle kapatıldı
 • Saylan doğum gününde anıldı
 • En kalabalık gözaltı!
 • Cendere yolu su altında
 • Beyaz Saray disko gibi
 • Arsenal tazminat istiyor
 • Mustafa Denizli yolunu şaşırdı
 • Kartal Aralık’tan baktı!
 • Eşini dövmenin cezası aşçılık
 • Bar Refaeli geliyor!
 • Ayakta zor duruyor!
 • Unutulmayan skandallar
 • Kürtler artık yol ayrımındalar…

VE DAHA DA AŞAĞIDA BİR HABERLER YUMAĞININ İÇİNDEKİ BİR HABER (Ki bu haber bana göre dünün ve bu günün en önemli olayı)

‘Teröristin değil şehidin kefili ol’

SEVGİLİ OKURLARIMIZ;

ARTIK SON DÜZLÜĞE GELİYORUZ.

DAHA DİKKATLİ HAREKET ETMELİYİZ.

ONUN İÇİN;

ATATÜRK’ÜN “NUTUK” ADLI KİTABİ VE “GENÇLİĞE HİTABESİ” HERGÜN OKUNMALI,

ANLAYANA KADAR OKUNMALI,

ANLATANA KADAR OKUNMALI…

Fikirlerimizi daha çok kişiyle paylaşmak, okumak ve okunmak için sizlerden ricamı tekrarlıyorum. Haberleşme sistemimiz için, daha çok kişiye ulaşmamız için lütfen;

“Sizin MSN iniz de bulunan dost ve arkadaş mail adreslerinizi, size gelen maillerin altında bulunan mail adreslerini (özel yerlerini eleyerek) imkan varsa sitemize gönderin. Haber ve yorumlarımızı daha çok kişi ile paylaşmamızı sağlayın”

binyıllık kardeşlik

Sevgi ve saygılarımla…

Hüseyin SOYDABAŞ

 • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari