ÜNİVERSİTELİ ÖĞRENCİ EFSANELERİ – İNTERNET KADIN

Aralık 5, 2009 tarihinde tarafından  
OKUYUCU YAZARSA kategorisinde yayımlanmıştır.

ÜNİVERSİTELİ ÖĞRENCİ EFSANELERİ - İNTERNET KADIN

ODTÜ Felsefe öğrencilerini en çok zorlayan hocalardan biri yıllık olan dersinin final sınavında sınıfa gelmiş ve sınav sorusu olarak tahtaya, “Why?” (Neden?) yazmış. Öğrenciler ilk önce ne yazacaklarını şaşırmışlar, sonra herkes birşeyler yazmaya başlamış.
Yalnız bir öğrenci, sınavın ilk dakikasında kağıdını teslim etmiş.
Öğrencinin cevabı da soru gibi kısaymış: “Why not?” (Neden olmasın ki?) Bu öğrenci sınavdan “100” almış.

*****
Aynı hoca başka bir sınavda “risk nedir?” diye soruyor. Yine bir öğrenci sınavın ilk 10 saniyesinde teslim ediyor kağıdını. Kağıdın üst kısmında sadece isim-soyadı yazıyor, gerisi ise bomboş beyaz yaprak.
En altta ise “İşte risk budur” diye yazıyor.

Ve sonuçta da sınıftaki en yüksek notu alıyor.

*****
Hocanın bir sonraki sınavında yine “Risk nedir?” sorusuyla karşılaşan öğrencimiz tekrar boş kağıt verince bu sefer 0 alıyor. Tabii koşa koşa hocaya gidip sebebini soruyor. İşte cevap: “Aynı şartlar altında, aynı riski iki kere almak aptallıktır!”

*****
Bu tür öğrenciler ve değerlendirmeler Hukuk Fakültelerinde yok mu?
Elbette var. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Hocanın biri sınavda, o günlerde devam etmekte olan bir davanın detaylarını vermiş ve sonucun ne olacağını sormuş. Tabii, bütün öğrenciler ha babam, de babam, sayfalarca yazmaya başlamışlar. Ama bir öğrenci kağıdını sınavın ilk dakikasında vermiş. Ve buna rağmen 100 almış. Öğrencinin yanıtı tek cümleymiş: “Devam eden dava hakkında yorum yapılamaz.”

*****
Bir kız yurdunda kalan kızlar, artık temizlik görevlisine olan kıllıklarından mıdır yoksa nerden çıktığı belli olmayan bir yurt geleneğinden midir, her sabah dudaklarına ruj sürdükten sonra aynaya öperek iz bırakıyorlarmış.
Yurt müdürü ne yaptı ettiyse bu alışkanlığı ortadan kaldıramamış.
Diğer yandan temizlik görevlileri de iyiden baş kaldırmaya başlamışlar. Sonunda müdürün aklına parlak bir fikir gelmiş. Hemen bir duyuru yapıp, kızları toplantıya çağırmış. Neyse toplanmış bunlar.
Müdür “Buyrun tuvalete” demiş. Hep birlikte, temizlik görevlisinin beklediği umumi tuvalete girmişler. Aynalarda sabahki ruj izleri hala duruyormuş.

Müdür “Arkadaşlar” demiş, “Bazılarınız dudaklarına ruj sürdükten sonra aynaları öperek çıkması güç izler bırakıyor. Temizlik görevlilerimiz bunları temizlerken zorlanıyor. Sizleri görevlimizin bu temizliği yaparken ne kadar zorlandığını bizzat görmeniz için topladım. Bakın ve görün”. Sonra görevliye bir işaret çakmış. Bizimki gayet sakin bir şekilde tuvalet fırçasını almış, klozetteki suya daldırmış ve aynayı temizlemiş. O günden sonra bir daha o yurtta tuvaletlerde dudak izine rastlanmamış.

*****
KATÜ biyoloji bölümü hocalarından bir tanesi derste böcekleri inceliyor ve öğrencilerin böcekleri ayırması için sadece popolarında tanıyabileceklerini anlatıyor.Daha sonra sırayla böcekleri kaldırıp popolarını gösteriyor ve böceğin cinsini, adını söylüyor.Ders sonuna doğru sorular soruyor.Yine dersle alakası olmayan bir ğrenci bulup  böceğin poposunu göstererek; bu ne diyor.

Öğrenci bilmediğini söylüyor ve bu olay masa üzerinde ki böcekler bitene kadaqr devam ediyor.Sonunda çılgına dönen hoca öğrenciye;

çık dışarı terbiyesiz diye bağırmaya başlıyor.Çocuk tam kapıdan çıkarken hoca adnı venumarasını soruyor.

Çocukta arkasını dönüp poposunu gösteriyor tanı bakalım hadi!!!!

*****

güzel sanatlara giriş sınavında herkesten yaprak çizmeleri istenmiş. neyse herkes yaprak falan çizme derdine düşmüş. kimi incir yaprağı kimi selvi yaprağı falan derken öğrencilerden biri kağıda sadece yay şeklinde çizgi atmış. hocalar sınavdan sonra çağırmış oğlum senden yaprak çizmeni istedik demişler sen ise bize tek çizgi çizmişsin demişler. öğrenci hocam bu çizgi değil yaprak demiş. tabi hocalar ne yaprağı deyince; öğrencide çam yaprağı demiş ve güzel sanatlara direk alınmış.

olay mantıkta bitiyor

****
hoca derse girer 6-7 senelik ogrencilerden biri kafasını attırır ve sinirlenen hoca çocuğa derki..

-lan şu fakulteye bi eşek bağlasanınz bile okur 4 yılda bitirir siz halen burdasınız..

bunun uzerine çocuk ayağa kalkar ve şoyle der…

-haklısınız hocam işte o eşeği bi 4-5 senedaha burda tutarlarsa perofesor oluyor..

*****

****
—————————————————

Bu kadar kısa zamanda hiçbir siteye ne böyle resimler eklenmiştir , ne de böyle paylaşımlar

bizimle birlikte gülmek isterseniz lütfen tıklayın;

http://internetkadin.com/forum/index.php?topic=9549.0

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari