ÜRAS “SEÇİM BİTMİŞTİR İŞİMİZE BAKALIM”

Haziran 7, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

ÜRAS “SEÇİM BİTMİŞTİR İŞİMİZE BAKALIM”

Üras canlı yayında GATAB ile ilgili çalışmalarını ve projelerini anlattı.Spikerin sorularını cevaplayan Üras çarpıçı açıklamalarda bulundu.

Üras canlı yayında GATAB ile ilgili çalışmalarını ve projelerini anlattı.Spikerin sorularını cevaplayan Üras çarpıçı açıklamalarda bulundu.

SORU: Son derece çekişymeli bir seçim dönemi yaşadınız, Kemer belediye Başkanı Mustafa Gül ile bir yarış halindeydiniz ve yarışı siz kazandınız. Bu seçimle ilgili kısaca neler söylemek istersiniz?

ÜRAS:Aslında seçimde büyük bir çekişme yoktu.Biraz süreç uzun oldu, bu süreç içerisinde dedikodular biraz fazla oldu.Bu dedikodulara meydan vermemek için bu seçim biraz daha erken ya da zamanında yapılabilirdi ama Yüksek seçim Kurulunun genel sonuçları açıklamasından sonra yapılabileceğine dair bir kanun olduğu için beklendi. Dolayısıyla süreç uzun olduğu için karşılıklı söylemler oldu.
Seçim sonucu zaten belliydi, ilk başta da olsaydı zaten biz kazanacaktık, yine biz kazandık.Kim kazanırsa kazansın, burada GATAB ın işidir önemli olan, kim oldu, kim kazandı değil bundan sonra neler yapılacağı önemlidir.Bunlar demokratik bir yarıştır, her belediye başkanımız aday olabilirdi, Kemer Belediye Başkanımız Mustafa Gül ve ben aday oldum seçim sonuçlarında da YİRMİSEKİZ, YİRMİ biz kazandık. Artık geriye dönmek istemiyoruz.
Zaten diğer aday arkadaşımızda seçimi kazanmış olsaydı ben kendisini destekleyecektim yanında olacaktım çünkü bu GATAB bizim belediyelerimize hizmet veren bölge turizmine hizmet veren en önemli kurumlardan birisidir hatta belediyelerden daha önce geliyor çünkü bölgenin can damarı olan altyapıdır, sudur, kanalizasyondur, arıtmadır, ilaçlama, çöp herşeyi bu birlik yapıyor dolayısıyla bu birliğe tüm belediye başkanlarının sahip çıkması lazım seçim bitmiştir bu saatden sonra bizlere omuz omuza çalışmak yakışır.
SORU:ARTIK ÖNÜMÜZDE YENİ BİR DÖNEM VAR DİYORSUNUZ? YENİ DÖNEMDE NE GİBİ HEDEFLERİNİZ VAR

Bundan sonra rutin yapmamız gereken altyapılarla ilgili, derij deşarjlarla ilgili, çöple ilgili, arıtmalarla ilgili hizmetlerimiz devam edecek.Bu yönde sıkıntılar varsa bu konuda iyileştirme yoluna gidilecek.Şu anda Göynük, Beldibi, Tekirova derin deşarj ihaleleri yapılmış bunlar yapılıyor.Kemer in Mobese sisteminin ayın 10 unda ihalesi yapılacak, Özellikle bölegemizin bir bütünlük içerisinde bir tanıtıma ihtiyacı var.Çünkü bizim bölgemizde turizm 12 ay yapılabilecek bir durumda.Çünkü bizde sadece deniz, kum güneş değil doğa var, tarih var bunları iyi değerlendirmek lazım.Bu konuda turizmcilerimizle birlikte ortak hareket etmemiz lazım. Bu konuda planlarımız var, eğer bunları başarırsak GATAB kendi açılımına hizmet etmiş olacak.Biz sadece altyapı işletme birliği değil turizmi geliştirme anlamında da bir birliğiz. Yapmamız gereken ne varsa bunu turizmcilerimizle birlikte dün nasıl çalışmışsak bundan sonra da daha iyi çalışacağız.

SORU; KONYAALTI BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN BÖCEK İN AÇIKLAMALARI VARDI, KENDİ MAHALLEMDE SEÇİME DAVET EDİLMİYORUM. BU KONUDA DA BAŞKAN BÖCEK DAVA AÇMAYA HAZIRLANIYOR NELER SÖYLEYECEKSİNİZ?

Muhittin Başkanla benim belediye başkanı olmadan önce de bir arkadaşlığımız dostluğumuz vardı.Kendisi en çok sevdiğim belediye başkanlarından birisidir.Ben bu olaya bu şekilde müdahil olmasından dolayı üzüldüm.dava açmak insanların görüşerek, konuşarak çözemedikleri olaylarda üçüncü bir kurum olarak mahkemelerin bu olaya müdahil olması gerekiyor.Biz bu konuda kendisiyle oturup bu konuları tartışmadık.Şimdi tesadüf olarak ben bu haberi gördüm. Kaldıki bizim Konyaaltı belediyesini almama gibi bir durumumuz yoktur. GATAB Bakanlar Kurulu kararı ile kurulan bir birliktir. Nasıl olacağıda belirlenmiştir. Bizim tüzüğümüzde bu yöndedir. Şayet Muhittin Başkan girmek istiyorsa önce kendi meclisinden böyle bir karar çıkarması gerekmektedir. Çünkü bize böyle bir karar gelmiş değildir. Daha sonra biz bunu GATAB meclisinde görüşürüz ve sonuca varırız. GATAB a almak ya da almamak benim şahsi tasarrufumda olan bir şey değildir. daha kendi meclisinde hiçbir karar almadan bu şekilde açıklamalar yapması yanlıştır.
Şayet GATAB a girmek istiyorsa, izlenecek yol bellidir. Diğer yandan GATAB ın yaptığı çalışmalar bellidir. Bu çalışmalar Antalya da Büyükşehir belediyesi tarafından yürütülmektedir. Bu durumda da GATAB a üye olmak isteyen kurum Büyükşehir belediyesi olmaladır. Yani benim muhatabım bu konuda Büyükşehir belediyesidir.
Amaç GATAB a girmekse Muhittin Başkanla oturalım konuşalım. Kendisi benden yaşca büyüktür ve abimdir. Gerekirse ben giderim oturur konuşuruz ve sonuca varırız. Gerekirse bu televizyon ekranlarında da olabilir. İstenilen tekrar seçimse biz ona da varız. Başkan olmayacağını söylüyor ve GATAB a girmek istedğini belirtiyor. Buyursun gelsin bizim kimseyi istemiyoruz gibi bir düşüncemiz yok. tüzüğümüz ortadadır, tüzüğümüz kuralları neyi gerektiriyorsa biz onu yaparız. Bu konularda mahkemeler en son berciler olmaladır. Oturup konuşmadan, görüşmeden mahkemeye gidilmesi bence yanlıştır. Gerekirse Muhittin Başkanla biz otururuz, gerekirse müdürlerimiz bazında otururlar ve bir çözüm bulunur”dedi.

AYIŞIĞI

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari