ÜRAS, BÜYÜK TAARRUZ ŞEHİTLİĞİNDE DUYGULU ANLAR YAŞADI – ZAFER KOŞUSU BAŞLADI

Ağustos 29, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

ÜRAS, BÜYÜK TAARRUZ ŞEHİTLİĞİNDE DUYGULU ANLAR YAŞADI - ZAFER KOŞUSU BAŞLADI

Zafer Koşusu törenle başladı

Büyük Taarruz’un 87’nci yıldönümü için düzenlenen 345 kilometrelik koşu Kocatepe’den bayrak ve toprağın alınmasıyla başladı. Sporcular, şehitlikte duygusal anlar yaşadı.

TEKİROVA Belediyesi’nin Büyük Taarruz’un 87’nci yıldönümü nedeniyle Afyonkarahisar’dan Antalya’ya düzenlediği 345 kilometrelik ‘Zafer Koşusu’ törenle başladı.

Bayrak teslim töreni saat 14.30’da Büyük Taarruz Şehitliği’nde yapıldı.

Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras, Türk bayrağı ve toprağı Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga’ dan aldı. Başkan Üras, dev Türk bayrağını aralarında Balkan ve Avrupa şampiyonlarının da bulunduğu 13 atlete teslim etti.

Tören sırasında atletlerden bazıları gözyaşlarını tutamadı. Vali Haluk İmga, sporcuları tek tek kutladı.

Afyon Kocatepe şehitliğinde düzenlenen törenlere Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga,  Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras, Çamyuva Belediye Başkanı Ahmet Can, Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Ömer Adar, Valilik Yazı işleri Müdürü Mehmet Kaval, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Kocabıçakoğlu ile protokol mensupları katıldı.

Başkan Üras, Vali İmga’ ya ev sahipliği nedeniyle plaket verdi. Üras, “Burada olmak bizim için büyük mutluluk.  Şanlı bayrağımızı Afyonkarahisar’dan alıp Antalya’nın zirvesine dikmekten büyük onur duyacağız” dedi.

Vali İmga ise, “Yolunuz açık olsun. Bu kutsal emaneti gönül dolusu sevgilerimizle götürünüz” diye konuştu.

Milli atletler Oktay Şensoy, Çiçek Şensoy, Tahsin Dağseven, Engin Özel, Metin Kaya, Mesut Mutlu, Kemal Ekin, Hüseyin Polat, Gül Yıldız, Demet Güvenç, Yasemin Can, Derya Demiral ve Şeyda Tekin daha sonra “Zaferin Zirvesinden Antalya’nın Zirvesine” sloganlı koşuya başladı.
Aralıksız 21 saat koşacak atletler, 30 Ağustos saat 10.00’da Antalya- Tekirova’ya gelecek. Tekirova Meydanı’nda Belediye Başkanı Yusuf Üras tarafından tebrik edilecek atletler, ardından 2365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı’nın zirvesine çıkacak.

Kocatepe’den gelen bayrak burada törenle göndere çekilecek. Tören sonunda atletlere plaket ve madalyaları verilecek, havai fişek gösterisi yapılacak.

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari