VEKALETLE KURBAN KESİMİ KAMPANYASI

Kasım 3, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

VEKALETLE KURBAN KESİMİ KAMPANYASI

İlçe Müftümüz Sayın Mehmet MUSLU Bey’in göndermiş olduğu, Diyanet İşleri Başkanlığı organize ettiği ve Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla sürdürülen “2009 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu” kapsamında  Kurban tedariki ve kesimi ile ilgili açıklaması aşağıdadır.

Arzu eden kişilerin işini kolaylaştıracak bilgilerin sunulduğu bu açıklamanın, “Niyetinizi” yerine getirmekte sizlere bir fayda sağlayacağını umut eder, bu vesileyle kazasız, belasız bir Kurban Bayramı geçirmenizi dileriz.

Ekemer Blog Ailesi

VEKALETLE KURBAN KESİMİ KAMPANYASI

28 Ekim 2009 tarihinde Konya’da gerçekleşen “Vekaletle Kurban Kesimi” konulu toplantıya İlçe Müftüsü olarak katıldım.

“Konya İl Müftüsü Şükrü Özbuğday’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Antalya, Burdur, Isparta, Afyon, Eskişehir, Kütahya, Aksaray ve Konya İl ve İlçe Müftüleri, Vaiz, Kur’an Kursları Müdürleri ve Din Hizmetleri Uzmanları katıldılar.

Türkiye Diyanet Vakfı Denetim Kurulu Başkanı Lütfi Şentürk ve Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Zeki Sayar’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantıda Vekaletle Kurban Kesim kampanyası hakkında istatistiki bilgilerle kampanyanın önemi üzerinde duruldu. Ayrıca Türkiye Diyanet Vakfının çalışmaları hakkında da bilgi verildi.

Prof. Dr. Mustafa Uzunpostalcı ise konuşmasında Belediyelerin yapacak olduğu yeni pazar yerlerinin altında kurban kesilebilecek ve diğer zamanlarda da otopark olarak kullanılabilecek yerlerin yapılması konusunda Belediyelere teklif götürülmesi önerisinde bulundu.”

“Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Kemer İlçemizden vekaletle kurban kesimi için müracaat etmek isteyen kardeşlerimize hizmet olması amacıyla kampanyanın başladığını duyurmak isterim. Vekalet yoluyla kurban kesimi bir yardım kampanyası değildir. Kurban kesiminde halkımıza yardımcı olma görevi bilinciyle hareket eden Başkanlık ve Vakıf yetkilileri konuyu, bir ibadet anlayışıyla ele almaktadır. Böylece emanet edilen kurban, dini esaslara uygun olarak her vekâlet veren için ayrı ayrı ve mutlaka kesilmektedir ve etleri uygun yerlere verilmektedir.”

Mehmet MUSLU

Kemer Müftüsü

VEKÂLETLE KURBAN KESİM KAMPANYASI BAŞLADI

Diyanet İşleri Başkanlığı organizesinde Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla sürdürülen “2009 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu” başlatılmıştır. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nca yürütülen bu organizasyonda kurbanlar; yurt içi ve yurt dışında kesim merkezlerinde oluşturulan komiteler nezaretinde dinimizin esaslarına uygun olarak kesilmektedir. Bu şekilde kesilen kurbanlardan elde edilen etler yurt içinde ve yurt dışında ihtiyaç sahibi yoksul ve muhtaç vatandaşlarımız ile soydaş ve dindaşlarımıza dağıtılmakta olup, ayrıca konserve kavurma yapılarak yine yurt içinde ve yurt dışında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Bu yıl için bir kurban bedeli (bütün masraflar dahil olmak üzere) 290.- TL‘dir. Organizasyona katılan vatandaşlarımızın, kurban bedellerini, en geç 26 Kasım 2009 Perşembe günü mesai bitimine kadar; Vakıfbank, Halkbank, T.C. Ziraat Bankası, PTT işyerleriKuveyt Türk ve Bank Asya‘nın bütün şubelerinde açtırılan Türkiye Diyanet Vakfı kurban hesabı‘na yatırmaları gerekmektedir. Arzu eden vatandaşlarımız https://bagis.diyanetvakfi.org.tr adresinden kredi kartıyla bayramın birinci günü akşamına kadar ödeme yaparak kurbanlarını kestirebileceklerdir. Organizasyona katılan vatandaşlarımızın, kurban bedellerini geciktirmeden zamanında yatırmaları, parayı yatırırken (sonradan kendilerine bilgi verilebilmesi için) adı, soyadı, adres ve cep/ev telefon numaralarını okunaklı bir şekilde banka dekontuna yazdırmaları önem arz etmektedir.

Arzu Edenler kardeşlerimiz Türkiye Diyanet Vakfı’na ait 
(0.312) 417 12 35
no’lu telefondan bilgi alabilirler  veya kurban@diyanetvakfi.org.tr adresinden haberleşebilirler.

Kurban kesimi tanıtım filmini şu linkten izleyebilirsiniz.

http://www.diyanetvakfi.org.tr/kurbanvideo/index.html

 • Netinial Internet

Yorumlar

“VEKALETLE KURBAN KESİMİ KAMPANYASI” adlı makaleye 2 yorum yapilmis
 1. ata güven dedi ki:

  ben balıkesirli bir besici olarak sormak istiyorum.büyük bas hayvanda karkas et kilo fiyatı en düşük 10 lira kücük bas hayvanda ise 14 lira iken üstelik bu fiyatlar üreticiden cıkıs fiyatıdır daha diger masraflar içinde yoktur.bu vekaleten kurban kestigini iddaa edenlere sorum sudur yaklasık 300 liraya kadar kesilen yada keseceklerini iddaa ettikleri şey acaba nedir.acaba sadece parayımı topluyorlar yoksa bu fiyatlara tavuk mu kesiyorlar..
  buradan kurban keseceklere tavsiyem şudur bu yıl kücük bas ta kurbanlı 400 liradan baslar minimum onuda bulabilirseniz bu fiyata kacırmayın derim.öyle 290 liraya kurbanlık falan olmaz ancak tavuk olur))

 2. Anonim dedi ki:

  Ata Güven Bey’in yorumu 2010 yılı Kurban bayramı öncesi dikkatimi çekmiş olması sebebiyle kurban bayramı arefesinde cevap verme ihtiyacını duydum. Yeni okuyacaklar için bir açıklma olması dileğiyle…
  Tek kurbanlık fiyatı ile çoklu alım fiyatı elbette bir olmayacaktır. Siz bir kurbanlığı 400 TL.’ye ancak alabilirsiniz ama 5 bin adet kurban alacağınız zaman bu fiyat elbette düşecektir. Büyük marketlerin sattığı bir ürün fiyatı ile küçük bir marketin sattığı aynı marka bir ürün fiyat farkı bu tür toplu alımlar sebebiyledir.
  Ayrıca yurtdışında kesilecek kurbanlıklar o ülkede daha uygun fiyata alınabilmektedir.
  Örnek vermek gerekirse hac mevsiminde toplu alınan kurbanların kesim masrafları dahil 160 TL.ye mal olmaktadır. 110 dolara bir kurban kesilebilmektedir. Ne varki memleketimizde kurban fiyatları bir şekilde yüksek tutulmaktadır… Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonları halkımızın teveccüh ettiği ve güvenerek vekalet verdiği kurumlardandır. Bahsettiğiniz şekilde tavuk kesme veya para toplama iddiası büyük bir sû-i zandır. Zandan kaçınmak lazım. İftira etmiş olmayı kim ister… Saygılarımla… Mehmet MUSLU Kemer Müftüsü

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari