YALANCININ MUMU – Cenan AKPINAR

Aralık 15, 2009 tarihinde tarafından  
PARAGÖZ - HALUK MEHMET ATASOY kategorisinde yayımlanmıştır.

YALANCININ MUMU - Cenan AKPINAR

Günün iktidarı, adeta bir lütuf, kendi dönemlerinde gerçekleştirilen reform gibi çalışanlarına ve emeklilerine empoze ettiği sözde gelişmeleri, sona erdiriyor.

Özel sağlık kurumlarından cüz’i bir fark ödemek suretiyle yararlanabilen çalışanlar ve emekliler yeni düzenleme ile bu kurumların belirlediği tetkik, tedavi miktarının %70’ini ödemek zorunda..!

Günün iktidarı
milletin gözünü boyayabilmek için önceleri, SSK’lı, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur’luların tümünün özel sağlık kurumlarından eşit şekilde ve cüzi bir ücret ödeyerek yararlanabileceklerini ilan etmişler ve doğrusu, bu kesimlerden bayağı artı puan toplamıştı.

Ancak bu pembe rüya uzun sürmedi ve elma şekerinin sapı milletin kursağında kaldı. Bütçeyi allak bullak eden günün iktidarı şimdi, evine ekmek dahi götürmekte zorlanan bu kesimin karşısında, “%70’ini öderseniz özel sağlık kurumlarından yararlanabilirsiniz” düzenlemesi ile asıl yüzünü gösterdi.

TV ekranlarında utanmadan, bütçe elvermediği için istedikleri zammı yapamadıklarını haykıran günün iktidarı, açlık sınırının altında yaşam mücadelesi veren emeklisine bile “Sağlık Ocağında ne demeye muayene oldun? Ver bakalım 2.-TL” diyebiliyor..! Bu yetmezmiş gibi, kendine bağlı kurumlarda yeterli ve kaliteli hizmet sunamadığına inandığı için uyguladığı özel sağlık kurumlarında tetkik ve tedavilere %70 katkı payı uygulamaya başlıyor..! Tabii bu uygulamanın IMF, Dünya Bankası gibi dış baskılarla köşeye sıkışmalarından kaynaklandığını düşünmemek de elde değil…!

İktidara gelmeden önce halkın gelir düzeyinin, refahının artacağını, adil dağılımın ve kalkınmanın sağlanacağını taahhüt eden ve halkın gözünü boyayan iktidarın gerçek yüzü ve niyeti iyice anlaşılmış oldu..! Özel sağlık kurumlarının fiyat tarifelerinin %70’ini ödeyen zaten, kalan %30’u da öder ve bu uygulamadan kimlerin yararlanabileceğini de söylemeye gerek yok..!

Sözde adalet ve sözde kalkınma, seçim bildirgelerinde yer verdikleri onca vaat….!
Hepsi boş ve hepsi göz boyamaktan öteye gitmeyen kuru sıkı laf kalabalığı ve milletin karşı karşıya kaldığı gerçekler…! 2010 Yılı için çalışanlar ve emeklilerin maaşlarında yapılan artışlar, daha artan 10-15 Lira bu kesimin cebine girmeden aldıkları artmamış maaşlarının en az 50-60 Lirası ceplerinden alındı…!

Netice; “Yalancının mumu yatsıya kadar yanar..!”

CENAN AKPINAR

Müzisyen/Araştırmacı

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari