YARDIMCISI BAKLAYI AĞZINDAN ÇIKARDI

Ağustos 30, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

YARDIMCISI BAKLAYI AĞZINDAN ÇIKARDI

CHP lideri Baykal’ın eleştiri oklarının hedefinde açılım ve Erdoğan vardı. Hayati Yazıcı’nın, ‘Kürtçe eğitim üniter yapıyı bozmaz’ sözlerine değinen Baykal, ‘Başbakan sır vermiyor. Ama hemşerisi baklayı çıkarmaya başladı’ dedi

İzmir’de Bayındır Arıtma Tesisleri’ni açan ve ilçeleri gezen CHP lideri Deniz Baykal, açılım süreci ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik ağır ithamlarda bulundu.

Baykal, Başbakan’ın açılımla ilgili dilinin altında sakladığı baklayı, Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı aracılığıyla ortaya çıkarmaya başladığını belirterek, ‘Plan PKK planıdır’ dedi. Baykal’ın sözleri özetle şöyle:

SÖYLE DİYORUZ, SÖYLEMİYOR: Başbakan’ın dilinin altında bir bakla var. Açılım yapacağız diyor. Söyle diyoruz, söylemiyor. Bugün Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın açıklaması var.

Baklayı onun ağzıyla çıkarmaya başlıyor. Neymiş, okullarda Kürtçe eğitim başlayacakmış. Bu yapılırsa, biz millet anlayışımızı kaybetmeye başlarız. Tek millet artık iki millet olmaya başlar.
KUZEY IRAK’A YÖNLENDİRİYORLAR: Kürt kökenli vatandaşlar iş, ekmek, iyi eğitim istiyorlar. Bölmeyi istemiyorlar.  ‘Türkiye’nin  en başarılı okullarını Güneydoğu’ya taşıyalım’ diyoruz.

Bunlar da  ayrıştırmayı, Kuzey  Irak’a yönlendirip Türkiye ile olan bağlarını koparmayı istiyorlar.
AKP, DTP VE PKK  MİLLİ EĞİTİMİ    DİNAMİTLİYOR: AKP iktidarı DTP ve PKK ile işbirliği yaparak, Milli Eğitim sistemini sabote etmek için en tehlikeli dinamiti Milli Eğitim’in içine yerleştirme kararı almıştır.

Bugün seçmeli ders Kürtçe olacak, yarın mecburi ders olarak konulacak. Yarın ‘sosyolojiyi, tarihi’ benim ana dilimde ver’ denecek. Bunu Apo’nun niye istediğini  anlıyorum, ama Başbakan niye yapıyor, anlamıyorum. 

RAHAT MI BATTI SİZE: Bunu önleyeceğiz. Irak’ta 3-4 günde bir bomba patlıyor. 40-45 kişi ölüyor. Böyle bir tabloya Türkiye’yi sürüklemeye kimin ne hakkı var, rahat mı battı size?

AKŞAM

  • Netinial Internet

Yorumlar

“YARDIMCISI BAKLAYI AĞZINDAN ÇIKARDI” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. Hasan Serter dedi ki:

    Baykal, (rahat mı battı size) demiş.
    Evet rahatı kaçtı kendilerinin, hiç çözüm üretmeden 50 kişiyle her seçimde meclise giriyorlardı. belki artık giremeyecekler.

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari