YENİ ANTALYA EMNİYET MÜDÜRÜ GÖREVDE

Temmuz 12, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

YENİ ANTALYA EMNİYET MÜDÜRÜ GÖREVDE

Antalya Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Ali Yılmaz, görevi, yurt dışına atanan Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan dan törenle devraldı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Polis Eğitim ve Sosyal Tesisindeki törende veda konuşması yapan

Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan, veda konuşmasında, 3 yılı aşkın süre görev yaptığı Antalya da, yaklaşık 5 bin 500 emniyet personeliyle birlikte vatandaşların desteğiyle çalışma yürüttüklerini ve kendi isteğiyle Yurt Dışı Güvenlik Ataşeliği görevine atandığını söyledi. Görevi boyunca hukukun üstünlüğüyle insan haklarına saygıyı benimsediklerini, bunu sağlamada da teknoloji en üst seviyede kullandıklarını ifade eden Arslan, Antalya da zor ama bir o kadar da zevkli bir görev dönemi geçirdiğini vurguladı.

Toplum Destekli Polis parolasıyla güler yüzlü ve güven veren polis teşkilatı sağlamaya çalıştıklarını, bu konuda büyük destek aldıklarını dile getiren Arslan, Elde edilen sonuçlara baktığımda yanılmadığımızı, yanıltmadığımızı Antalya halkı ile birlikte güzel yarınlara doğru ilerlediğimizi ve bu yolda diğer illere de örnek olduğumuzu görüyorum dedi.
Uygulanan halk destekli projelerle trafik suçları ile mala karşı işlenen suçlarda ciddi düşüşler kaydedildiğini, bu yılın 6 aylık döneminde trafik kazalarında da geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 53 oranında gerileme yaşandığını bildiren Arslan, Antalya Emniyet Müdürlüğüne atanan Ali Yılmaz ın da suçların düşürülmesi yönündeki bu projeleri devam ettireceğini, yeni projelerle de büyük başarı elde edeceğine inandığını vurguladı.
Antalya da yaşayan 800 bin vatandaş ile tatile gelen 9 milyon turistin güvenliğinin sağlanmasının öncelikleri olduğunu belirten Arslan, Akdeniz Üniversitesi, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği ve Antalya Havalimanı işletmelerin yaptığı ortak anket çalışmasında, turistlerin yüzde 80 inin Antalya da kendini güvende hissettiğinin ortaya çıktığını bildirdi.

YENİ ANTALYA EMNİYET MÜDÜRÜ YILMAZ
Antalya Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Ali Yılmaz da görevini Feyzullah Arslan ın verdiği polis sancağını öperek devraldı.

Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, Doğu ve Güneydoğu Anadolu nun başkenti Gaziantep ten, kültürlerin harmanladığı Türk turizminin başkenti Antalya ya atandığını belirterek, Antalya nın dünyanın en güvenli ve huzurlu turizm başkentlerinden biri olduğunu vurguladı.

Yüklenmiş oldukları ağır sorumluluğun bilincinde hareket ederek, suç ve suçlularla mücadelede kapılarını sonuna kadar açık tutacaklarını, toplumun her kesiminin görüş ve önerilerini tespit edeceklerini bildiren Yılmaz, ortak akılla kent halkı ve misafirlerin talepleri olan huzurlu ve güvenli bir Antalya için gerekli olan tüm çalışmaları titizlikle gerçekleştireceklerini söyledi.

Yılmaz, şöyle konuştu:
Halka hizmet Hakka  hizmettir düşüncesinden yola çıkarak çağdaş bir yönetim anlayışıyla hareket ederek, insan odaklı çalışma anlayışını geliştirerek ekip ruhuyla planlı, projeli çalışmalara ağırlık vereceğiz ve eldeki tüm imkanları vatandaşlarımızın hizmetine sunma gayreti içerisinde olacağız. İnsan hakları ve hukukun üstünlüğü ilkelerinden taviz vermeden, kamu hakimiyetini esas alacak, toplumun huzur ve güvenliğini, kişilerin can ve mal emniyetini tehdit eden asayiş suçları, uyuşturucu ve organize suç örgütleriyle her türlü yolsuzluğa karşı, kararlı ve sonuç alıcı bir mücadele içinde olacağız.

Özellikle çocuklara yönelik sosyal projelere de ağırlık vererek, bu çocukların topluma kazandırılmasına çalışacaklarını belirten Yılmaz, vatandaşların polise güven duygusunu artırmaya yönelik uygulamaya konulan tüm projelerin de etkin şekilde takip edeceklerini söyledi. Yılmaz, Toplum Destekli Polislik Projesi kapsamında hayata geçireceğimiz uygulamalarla halkla ilişkiler kavramını, halkla işbirliğine dönüştüreceğiz dedi.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın da Feyzullah Arslan ve Ali Yılmaz ın doktoralı emniyet müdürü olduklarına işaret ederek, Antalya nın giderek bilimin ön planda olduğu bir kent haline geldiğini vurguladı. Arslan, Arslan a kent halkı adına hizmetleri dolayısıyla teşekkür etti.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğünü daha önce Ali Yılmaz a devreden Feyzullah Arslan, bu kez de törenle Antalya Emniyet Müdürlüğünü görevini devretti. Arslan a, Yılmaz tarafından teşekkür plaketi verildi.

 Devir teslim törenine, AK Parti Antalya Milletvekilleri Mevlüt Çavuşoğlu ve Abdurrahman Arıcı, CHP Antalya Milletvekili Osman Kaptan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, konsoloslar, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile polisler katıldı.

Arslan ın duygusal anlar yaşandığı veda töreninde, Atlı Polis Birliğine bağlı atlı polisler de hazır bulundu. Feyzullah Arslan a, at sporuna katkıları dolayısıyla Binicilik Federasyonu nun plaketi verildi.

AYIŞIĞI

www.kemerhaber.com

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari