YOLUNACAK KAZ MIYIZ?

Şubat 27, 2010 tarihinde tarafından  
TURİZMCİ FARKIYLA-ŞAMİL HORULUOĞLU kategorisinde yayımlanmıştır.

YOLUNACAK KAZ MIYIZ?

Turizm kenti Antalya’nın her bakımdan ilgi odağı olmasının yanında birçok sorunlarla da karşı karşıya geliyoruz.

Antalya’nın otopark sorunu hala tam olarak çözülemediği gibi her kurum ve kişi kendi kafasına göre park ücreti uygulamasına gidiyor. Yeni inşa edilen site ve konutların çoğunun park yeri zorunluluğu olmasına rağmen, bazen araç çokluğu bu gibi yerlerin başka maksatlarla kullanılması sorun yaratıyor.

Otopark işletmeciliği yapanlar vatandaşı yolunacak kaz gibi görmektedir. Bazı kurum otoparkları havaalanı ve otogar gibi 15-20 dakikalık giriş ve çıkışlardan ücret almamasına rağmen bazıları Deli Dumrul hikayesindeki gibi geçenden geçmeyenden zorla ve direterek ücret almaktadır.

Bunlardan biri de Sınırlı Sorumlu Akdeniz Eğitim Kooperatifi Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesidir. El insaf. Vatandaş hastasını bırakıp çıkarken veya çok kısa giriş çıkışlardan dahi ücret alınıyor. Bunun yasal olduğunu sanmıyorum. Antalya otogar ve havaalanı otopark işletmeciliği 25 dk gibi kısa beklemelerde ücret almıyorken Tıp fakültesi neye istinaden bu uygulamayı yapıyor. Vatandaşa yazık değil mi? 3 TL nakit ödemelerle fakülte bir inşaat daha mı yaptıracak.

Fişlerde ayrıca “parktaki otopark hasarlarından kooperatif sorumlu değildir” ibaresi de konulmuştur. Bu demek oluyor ki park eden araçlardan yapılan hırsızlıktan da sorumlu değiller. Yani para almaya gelince işletmeci, sorumluluk almaya geldiğinde işletmeci değil. Oysa bu konu ile sorumlu olduklarına dair yasa hükmü vardır.   Kaldı ki park araçların arasında bir güvenlik görevlisi görmek de mümkün değildir. Bu ücretlendirmeyi yapıyorsanız, araçlara gelecek herhangi zarar ve ziyandan da sorumlu olmalısınız. Aksi takdirde bu ne perhiz bu ne lahana turşusu derler insana…

Şamil HORULUOĞLU

Tüketiciler Birliği Antalya Şube

Turizm Komisyonu Sorumlusu

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari