ZABITA DA GÖREVDE YÜKSELME PROGRAMI BAŞLADI

Ocak 10, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

ZABITA DA GÖREVDE YÜKSELME PROGRAMI BAŞLADI

Marmara Belediyeler Birliği tarafından organize edilen ‘Zabıta Personeli Görevde Yükselme Eğitimi’ başladı. Program kapsamında, Zabıta Yönetmeliğinde öngörülen eğitimlerin yanı sıra kişisel gelişim seminerleri de veriliyor.

Programa, Marmara Belediyeler Birliği üyesi belediyelerin zabıta personeli tarafından büyük ilgi var.

Marmara Belediyeler Birliği tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğünün Konferans Salonu’nda sürdürülen program dâhilinde, uzman eğitmenler ve akademisyenler tarafından; 1982 Anayasası, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve İlgili Mevzuat, 2464 Sayılı Belediye Gelirleri Kanunu, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu, 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu, 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun, 5216 Sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu ve 775 Sayılı Gecekondu Kanunu hakkında eğitimler veriliyor.

05 Ocak 2010’da başlayan ve 21 Ocak 2010’a kadar devam edecek etkinliklerde, yönetmelik eğitimlerinin yanında Kurumsal Üyelik Erdemi, Performans Yönetimi ve Stratejik Planlama, Liderlik, Zaman Yönetimi, Karizmatik Yöneticilik ve Karar Verme Teknikleri gibi kişisel gelişim seminerleri de düzenleniyor.

45Eğitim programının ardından, 02 Şubat 2010 tarihinde Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nda sınav gerçekleştirilecek ve derece yükselmesine hak kazanan zabıta memurları, zabıta komiserliğine; zabıta komiserleri ise zabıta amirliğine yükselecek.

Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, eğitim seminerlerinin periyodik zamanlarla devam edeceğini belirtirken, “Birliğimizin öncülüğünde, zabıta personeline yönelik, Görevde Yükselme Programı eğitim seminerlerine başladık. Yapılan eğitim seminerleri ile zabıta personelinin işlevsel olarak yapmak zorunda olduğu görevlerin çerçevesini bir kez daha hatırlatmış oluyoruz. Zabıta memurları, eğitim programlarımız sayesinde, sürekli değişkenlik gösteren kanunları takip etme imkânı da buluyor” diye konuştu.

Marmara Belediyeler Birliği

0212 513 56 50
www.marmara.gov.tr

  • Netinial Internet

Yorumlar

“ZABITA DA GÖREVDE YÜKSELME PROGRAMI BAŞLADI” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. lale yıldızsoy dedi ki:

    Eğitim güzel, anlatanlar birbirinden kaliteli, sınavı marmara üniversitesi yapacak deniyor. Esas mesele burada başlıyor. Neymiş efendim, belediye isterse bir üst yazıyla “SONUÇLARI BEN DEĞERLENDİRMEK İSTİYORUM.” diyebiliyormuş. Yani Marmara Üniversitesine bırakmıyor. Kendisi değerlendirip ilan ediyor. SORUYORUM ARKADAŞLAR… SİZCE NEDEN BİR BELEDİYE SONUÇLARI KENDİSİ DEĞERLENDİRMEK İSTER…NEDEN…

    doğru cevap a şıkkı tabii ki…çünkü başka seçenek yok….

    a)Kendi istediği adamlara kazandırabilmek için…

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari