ZARAR EDEN MÜKELLEFTEN VERGİ ALMAK İNSAFSIZLIK

Mart 14, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

ZARAR EDEN MÜKELLEFTEN VERGİ ALMAK İNSAFSIZLIK

Kocaeli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası mart ayı meclis toplantısına katılan Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Yasef Pehlivan, “Zarar eden mükelleften vergi almak insafsızlıktır” dedi

Kocaeli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası mart ayı meclis toplantısını  gerçekleştirdi. Belediye İş Hanı`ndaki B. Erol Otabatmaz Meclis Salonu`nda gerçekleştirilen toplantıya, Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Yasef Pehlivan konuk oldu. Saygı duruşu ile başlayan toplantının açılış konuşmasını oda başkanı Ender Şenol yaptı.

MÜJDE VERDİ
Şenol, konuşmasında bir müjde vererek, geçtiğimiz yıllarda temeli atılan Yahya Kaptan`daki yeni binalarına, 29 Nisan`da taşınılacağını söyledi. Mayıs ayı toplantısının bu binada gerçekleştirileceğini ifade eden Şenol, yeni binanın tüm üyelere hayırlı olmasını diledi. Şenol, ayrıca Elazığ`da meydana gelen depremde yaşamını yitirenlerin yakınlarına başsağlığı diledi.

ENFLASYON KORKUTUYOR
Ekonomide bazı değerlerin yükseldiğine dikkat çeken Şenol, bunu sevindirici bulduklarını dile getirerek, enflasyon oranlarının 2 haneli olmasının ise kendilerini korkuttuğunu ifade etti. Şenol`un ardından söz alan Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Yasef Pehlivan, muhasebeciler ve mali müşavirlerle ortak çalıştıklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü;

KATKIMIZ YÜZDE 15
“Sizler olmadan bizlerde olmayız. Sizler devlet ile mükellefler arasında birer köprü görevi görüyorsunuz. Vergi Türkiye için çok önemli. Çünkü ülkemizin gelirlerinin yüzde 92`sini vergi oluşturuyor. Vergi olmazsa devletin ekonomisi çöker. Kocaeli ise, Türkiye`deki vergi gelirlerinin yüzde 15`ini karşılıyor. 2009 yılında toplanan vergiler ve önceki yıllara ait borçların tahsil edilmesinde ülke genelinde ilk 5`e giriyoruz. Uzlaşmada öncüyüz. Bu sizi mutlu etmeyecek ama denetmen başına düşen masrafta birinci sıradayız.

GERİ ÇEVİRMEDİK
2010 yılında ilk hedefimiz kayıt dışı ekonomi ile mücadele etmek. Bunu birlikte yapmalıyız. Bütün mükelleflerimize kapımız sonuna kadar açık. Çok zor durumda olup, zarar eden mükelleflerden vergi almıyoruz. Ama bunu bize gelip bildirmeleri lazım. Şuana kadar kapımıza gelen hiç bir mükellefimizi geri çevirmedik. Zarar eden bir işletmeden vergi almak insafsızlık sayılır. Biz bunu yapmayız.

KRİZDEN ETKİLENDİK
Mükelleflerin de bizlere yalan atmaması gerekir. 5 yıl zarar eden bir ticarethane kapanmalı. Yazık değilmi sermayeden yesin. Bize böyle şeylerle gelenler de var, bunları samimi bulmuyorum. 2009 yılında meydana gelen küresel krizden Türkiye`de etkilendi. En çok etkilenen iki ilden bir tanesi Kocaeli. Sizden ricam mükelleflere, borçları olduğu için bizden kaçmamalarını söylemeniz. Bizimle gelip konuşsunlar. Kaçarlarsa yapacak birşeyimiz kalmaz.”

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari